اخباراخبار ارز دیجیتال

مدیرعامل Man Group: حوزه رمزارزها در حباب قرار دارد و هیچ ارزش ذاتی ندارد

لوک الیس (Luke Ellis)، سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت Man Group، به Financial Times گفت که رمزارزها بی ارزش هستند، اما با این وجود فرصت های شگفت انگیزی را برای دارندگان آنها فراهم می کنند.

لوک الیس از Man Group: رمزارزها در حباب هستند
طبق متن مصاحبه مشترک Financial Times، آقای الیس ارزش ذاتی ارزهای دیجیتال را رد می کند. از نظر او، کل بازار رمزارزها مانند “حباب اقتصادی گل لاله” در قرن هفدهم به نظر می رسد، که طی آن قیمت پیاز تازه معرفی شده گل لاله به سطح فوق‌العاده بالایی ترقی کرد و سپس به‌طور ناگهانی سقوط کرد.

این بیانیه بلافاصله توسط نوریل روبینی (Nouriel Roubini)، اقتصاددان و مدیر دارایی برجسته ضد بیت کوین، ریتوییت شد.

آقای الیس اشاره کرد که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران درگیر در بازارهای رمزارزی کاملاً درک می کنند که این کوین ها از نظر سودمندی در نهایت بی ارزش هستند.

در همان زمان، آقای الیس و تیمش اظهار می کنند که رمزارزها به معامله گران فرصت های سودآوری از نوسانات “وحشی” قیمت دارایی های دیجیتال را ارائه می دهند.

“چیزهایی برای تجارت”
همانطور که گفته شد، Man Group در میان دارایی های دیگر، رمزارزها را نیز معامله می کند. Man Group که بخاطر مدلهای کمی انقلابی خود در زمینه تحقیقات مربوط به ناهنجاری قیمت مشهور است، هیچ فرصتی را برای کسب درآمد از افزایش و ریزش قیمت رمزارزها از دست نمی دهد.

در عین حال، به نظر لوک الیس، رمزارزها مانند یک محصول سرمایه گذاری تمام عیار نیستند که ارزشی را به سرمایه گذاران ارائه دهند.

آقای الیس به بلاکچین به عنوان فناوری علاقه مند است که می تواند کارایی سیستم های پرداخت را ارتقا بخشد. با این حال، این بر ارزش دارایی های بلاکچین تأثیر نمی گذارد: برای مدیر عامل Man Group، رمزارزها فقط “چیزهایی برای تجارت” هستند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا