اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال طلا؛ سه شنبه ۵ مرداد

در پنج جلسه معاملاتی گذشته، قیمت طلا به کندی در نزدیکی مارک ۱۸۰۰ دلار در نوسان بود. قبل از تصمیم گیری نهایی فدرال رزرو درباره نرخ بهره، دلار آمریکا هم نزدیک به بالاترین سطح چهار ماهه اخیر خود ثابت باقی مانده است. قیمت ها علی رغم احساسات منفی کلی که بر بازار ارز سایه افکنده است، با احتیاط حرکت می کنند.

از منظر تکنیکال، سطح ۱۷۹۰ دلار می تواند به عنوان یک حمایت فوری، همچنان از ریزش بیشتر قیمت محافظت کرده و به عنوان یک نقطه پیووت برای معامله گران کوتاه مدت عمل می کند. تداوم ضعف موجود تا زیر این سطح، ممکن است فشار فروش تکنیکال شدیدی را ایجاد کرده و حرکت نزولی طلا را به سمت منطقه حمایتی ۱۷۶۵تا ۱۷۶۰ دلار تسریع می کند. این حرکت با لمس پایین ترین نرخ نوسانی ماهانه، در حدود ۱۷۵۰ دلار همراه می شود که در صورت شکست قاطع آن، در کوتاه مدت جهت گیری ها به نفع معامله گران نزولی تغییر می کند.

نمودار طلا 14 - تحلیل تکنیکال طلا؛ سه شنبه 5 مرداد

از سوی دیگر، به نظر می رسد منطقه ۱۸۰۷ تا ۱۸۱۰ دلار اکنون به عنوان یک مقاومت فوری وارد عمل شده است. هرگونه حرکت مثبت بعدی احتمالاً با مقاومت سختی در نزدیکی میانگین متحرک ساده بسیار مهم ۲۰۰ روزه روبرو خواهد شد که هم اکنون در حدود تراز ۱۸۲۲تا ۱۸۲۳ دلار واقع است. عبور موفقیت آمیز از این مانع به عنوان محرک جدیدی برای معامله گران صعودی قلمداد می شود و زمینه را برای رشد بیشتر قیمت فراهم می کند. پس از آن، جفت XAU/USD ممکن است به سمت منطقه ۱۸۴۵ تا ۱۸۴۶ دلار صعود کند و مانع اصلی بعدی در نزدیکی منطقه ۱۸۶۶ دلار را به چالش بکشد. افزایش میزان خرید می تواند قیمت این کالا را بالاتر کشیده و به گاوها اجازه دهد تا مارک ۱۹۰۰ دلاری را پس بگیرند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا