اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفایاخبار صرافی و اکسچنج

رشد یونی سواپ کاربران DeFi را به ۳ میلیون نفر رساند

صرافی های غیرمتمرکز (DEX) به بخشی مهم از زیرساخت های رمزارزی تبدیل شده اند. اگرچه از نظر قالب و اجرا متفاوت هستند، اما بیشتر آنها به دنبال حذف واسطه ها و ایجاد یک بستر واقعاً همتا به همتا برای مبادله رمزارزها هستند.

محبوبیت آنها در جامعه رمزارزی را نمی توان کمرنگ دانست.

از ۳،۰۹۰،۷۲۱ آدرس رمزارزی کل که با پروژه های برتر DeFi ارتباط برقرار کرده اند، سه پروتکل برتر، یا DEX ها یا تجمیع کننده های DEX هستند.

به طور مفهومی، این رقم از اول ژانویه امسال (۱۲ دی ۹۹)، ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. در آن زمان، بیش از ۱ میلیون کاربر در DeFi وجود داشت.

2021 07 27 21 04 45 Uniswaps Growth Pushes DeFi to 3 Million Total Users Decrypt - رشد یونی سواپ کاربران DeFi را به 3 میلیون نفر رساند

چهار پروتکل اصلی وجود دارد که این رشد را هدایت می کنند. آنها شامل یونی سواپ (Uniswap) (۲/۵ میلیون کاربر)، کامپاند (Compound) (326،۴۸۷ کاربر)، ۱ اینچ (۱inch) (۲۷۶،۲۵۴ کاربر) و سوشی سواپ (SushiSwap) (۱۹۸،۶۱۸ کاربر) ​​هستند.

برای افراد مبتدی، کامپاند یک سرویس محبوب وام دهی برای رمزارزها است، ۱ اینچ تجمیع کننده پروتکل های رمزارزی مختلف (از جمله سوشی سواپ و یونی سواپ) است که برای ارائه بهترین نرخ به معامله گران استفاده می شود و سوشی سواپ یک فورک (Fork) تقریباً مشابه یونی سواپ است.

یونی سواپ پیشی می گیرد
همچنان، یونی سواپ با در اختیار داشتن بیش از ۸۰٪ از کل کاربران DeFi، به وضوح رهبر این حوزه است.

و در بین همه سیستم عامل های DEX، تقریبا ۶۳/۸٪ از سهم بازار را در اختیار دارد. نزدیکترین رقیب آن سوشی سواپ است که ۹/۶٪ از سهم بازار را در اختیار گرفته است.

2021 07 27 21 05 05 Uniswaps Growth Pushes DeFi to 3 Million Total Users Decrypt - رشد یونی سواپ کاربران DeFi را به 3 میلیون نفر رساند

از نظر حجم ۲۴ ساعته، یونی سواپ همچنین با رقبای متمرکز در FTX و Kraken نیز برابر است. در آگوست سال ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹)، DEX حتی از یکی دیگر از صرافی های برجسته به نام Coinbase Pro نیز با همان معیار پیشی گرفت.

اگرچه این مقادیر می توانند به سرعت جابجا شوند، اما داده ها تصویر جالبی را در رابطه با جایی که معامله گران رمزارزی بیشتر تجارت خود را انجام می دهند، نشان می دهند.

این مطلب صرفا‌ً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا