اخبار صرافی هابرگزیده ها

سقف برداشت روزانه برای حساب‌های تأییدنشده در بایننس به ۰٫۰۶ BTC کاهش یافت!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بایننس (Binance)، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان از لحاظ حجم معاملات، در تلاش برای کاهش فشارهای نهادهای نظارتی کشورهای مختلف، تغییرات جدیدی را در پلتفرم خود اعمال می‌کند.

یکی از این تغییرات که قرار است به انطباق بهتر فعالیت‌های این صرافی با مقررات محلی کمک کند، اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مشتریانی است که مراحل احراز هویت خود را تکمیل نکرده‌اند.

بر اساس بیانیه جدید بایننس، از امروز ۲۸ ژوئیه، آن دسته از کاربران جدید این صرافی که تنها مراحل ابتدایی احراز هویت خود را انجام داده‌اند، به برداشت روزانه تا سقف ۰٫۰۶ بیت کوین (BTC) یا معادل تقریبا ۲ هزار دلار محدود می‌شوند. پیش از این، سقف برداشت روزانه از بایننس برای این نوع حساب‌ها، برابر ۲ بیت کوین بود.

این محدودیت‌ها برای کاربران فعلی نیز از تاریخ ۴ آگوست تا ۲۳ آگوست و طی چند مرحله اعمال خواهند شد.

بر اساس بیانیه بایننس، کاربرانی که تمام مراحل احراز هویت خود را تکمیل کرده باشند، مجاز به برداشت روزانه تا سقف ۱۰۰ بیت کوین خواهند بود.

صرافی بایننس از سه سطح احراز هویت برای کاربران استفاده می‌کند. در سطح پایه، کاربران تنها باید نام، ملیت، تاریخ تولد و آدرس خود را وارد کنند. در احراز هویت سطح متوسط، برای اثبات برخی از اطلاعات ارائه‌شده، از کاربران کارت شناسایی و عکس درخواست می‌شود. در حالی که در سطح پیشرفته، کاربران باید با استفاده از قبوض خدماتی یا صورت حساب بانکی، آدرس خود را نیز اثبات کنند.

این سطوح روی هم رفته، فرآیند شناخت مشتری (KYC) صرافی بایننس را تشکیل می‌دهند. KYC یکی از ملزومات موسسات مالی است که با هدف جلوگیری از پولشویی یا دسترسی افراد موجود در لیست تحریم‌ها به وجوه، صورت می‌گیرد.

فرآیند شناخت مشتری در صرافی بایننس باعث می‌شود که معامله‌گران نتوانند قوانین را با ارائه اطلاعات جعلی دور بزنند. اعمال محدودیت‌های جدید برای برداشت روزانه نیز می‌تواند کاربران را مجبور به تکمیل پروسه KYC کند. به این ترتیب، بایننس خواهد توانست حساب‌ها و تراکنش‌های ناشناس را شناسایی نماید.

در ماه‌های گذشته، بایننس به شدت زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی بوده است. در این میان، چندین کشور علیه این صرافی وارد عمل شده یا انطباق فعالیت‌های آن با قوانین را مورد بررسی قرار داده‌اند.

در ماه ژوئن، سازمان رفتار مالی (FCA) انگلیس به بایننس دستور داد تا تمام فعالیت‌های خود را در این کشور متوقف کند. در همان ماه، آژانس خدمات مالی ژاپن نیز بایننس را به فعالیت و ارائه خدمات بدون مجوز در این کشور متهم کرد. اوایل ماه جاری نیز، کمیسیون شرکت‌های بورس و اوراق بهادار ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه بایننس و شرکت‌های زیرمجموعه آن، مجوز ارائه خدمات سرمایه‌گذاری در این کشور را ندارند.

به دنبال انتشار این اخبار، چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل بایننس، با اشاره به تلاش‌های این صرافی برای حل این مشکلات، اظهار داشت:

بایننس آماده همکاری با تنظیم‌کنندگان امور مالی در سراسر جهان و یافتن راه‌حلی بهینه برای تنظیم یک شرایط عادلانه است. حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برای همه ما مهم است.

علاوه بر این، ژائو اخیرا اعلام کرده که به دنبال یافتن فردی با تجربه در حوزه مقررات و رعایت انطباق فعالیت‌ها با قوانین است تا شاید جایگزین وی به عنوان مدیر عامل بایننس شود.

وی گفت:

من یک کارآفرین فناوری هستم و چهار سال این شرکت را مدیریت کردم که خیلی خوب است. اکنون زمان تغییر فرا رسیده و من فکر نمی‌کنم که بهترین فرد برای هدایت بایننس باشم. معتقدم که شخصی با پیش‌زمینه نظارتی قوی، برای این جایگاه بسیار بهتر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا