اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچینکلاهبرداری

نقش ارزهای رمزپایه در حملات باج افزار!

طی جلسه ۲۷ جولای(۵ مرداد) که توسط کمیته قضایی سنا(Senate Judiciary Committee) برگزار شد، سناتورهای آمریکایی با برخی از نمایندگان آژانس های فدرال، درباره نقش ارزهای رمزپایه در حملات باج افزار صحبت کردند.

افزایش قابلیت های ردیابی

در بیانیه آغازین خود، چاک گراسلی (Chuck Grassley) گفت که ردیابی ارز رمزپایه دشوار است.

ریچارد داونینگ(Richard Downing) از وزارت دادگستری ایالات متحده، ادعا می کند که کوین های حریم خصوصی و شبکه Tor ، شناسایی مجرمان اینترنتی را دشوار می کند:

وی افزود: “بسیاری از این جرایم شامل بی هویت کردن فن آوری ها، از جمله شبکه Tor و ارزهای رمزنگاری خصوصی است که شناسایی مجرمان را دشوار می سازد.”

وی بعداً افزود ارز رمزنگاری شده به افزایش جرم دامن زده است. علاوه بر این، افزایش اقتدار وزارت دادگستری (DOJ) برای ردیابی ارزهای رمزپایه “بسیار مورد بررسی است”:

“ما در حال حاضر پیشنهادی برای افزایش اختیارات خود برای ردیابی یا قطع اینگونه موارد نداریم. اما این چیزی است که بسیار مورد بررسی میباشد.”

ممنوعیت پرداخت باج، “راهی برای پایین آمدن آنها” نیست.

در اوایل سال جاری با حملات مهم اخیر به شرکت نرم افزاری Kaseya، تامین کننده گوشت JBS و خط لوله محصولات تصفیه شده Colonial Pipeline، باج های ارز رمزنگاری شده به یک موضوع داغ تبدیل شده است.

همانطور که توسط U.Today گزارش شد، FBI موفق شد ۲.۳ میلیون دلار بیت کوین را که توسط هکرهای معروف DarkSide دریافت شد، توقیف کند.

برایان وردران(Bryan Vordran) از FBI ادعا می کند که باج افزار به قدری گسترده شده است که کنگره مجبور است وارد عمل شود. با این حال، او معتقد است که ممنوعیت پرداخت باج، “راهی برای پایین آمدن آنها” نیست.

جرمی شریدن(Jeremy Sheridan) از سرویس مخفی ایالات متحده گفت که ارزهای رمزپایه منجر به افزایش سودآوری چنین حملاتی می شوند.

لیندزی گراهام (Lindsey Graham) پرسید که آیا تسهیل حملات در صورت عدم وجود ارزهای رمزپایه دشوارتر است؟

شریدن پاسخ داد که استفاده از روشهای پرداخت سنتی برای توزیع کنندگان باج افزار دشوارتر است. وی در پاسخ به سوال مشابهی که توسط مارشا بلک برن (Marsha Blackburn) پرسیده شد، پاسخ داد که رمزنگاری، ردیابی پرداخت باج افزارها را آسان تر می کند. زیرا آنها دنباله دیجیتالی دارند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا