اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۷ مرداد

قبلاً گفتیم که قیمت بیت کوین از منطقه حمایتی ۳۶۵۰۰ دلاری یک روند افزایشی جدید را آغاز کرد. در این مسیر، BTC بالاتر از سطح ۳۷۰۰۰ دلار باقی مانده و با سرعت از سطح ۳۸۰۰۰ دلار عبور کرد. قیمت حتی بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. پس از تشکیل سقف قیمت در حدود ۴۰۹۳۰ دلار بیت کوین به فاز تحکیم سود وارد و تا زیر سطح حمایتی ۴۰۰۰۰ دلاری اصلاح شد.

در ادامه، قیمت زیر سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۶۳۹۷ دلار به کف قیمت ۴۰۹۳۰ دلار شکسته شد و اکنون حمایت ۳۹۰۰۰ دلاری را در اختیار دارد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک مثلث جمع شونده اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۰۲۰۰ دلار در حال تشکیل است.

نمودار بیتکوین 14 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 7 مرداد

در صورت شکست صعودی قیمت بالاتر از مقاومت ۴۰۲۰۰ دلاری، احتمال تداوم روند افزایشی این ارز قوت می گیرد. در این حالت، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۰۸۰۰ و ۴۱۰۰۰ دلار خواهد بود. بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۴۱۰۰۰ دلار می تواند کاتالیزوری برای افزایش مداوم به سمت تراز ۴۲۰۰۰ دلار باشد.

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند از سطوح مقاومتی ۴۰۲۰۰ و ۴۰۵۰۰ دلار عبور کند، احتمالاً یک روند اصلاح نزولی دیگری را آغاز خواهد کرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۹۴۰۰ دلار و خط روند پایین مثلث خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۳۸۶۰۰ دلاری شکل گرفته است که به سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حاصل از حرکت صعودی ۳۶۳۹۷ دلار به ۴۰۹۳۰ دلار نزدیک است. شکست نزولی قیمت زیر سطح حمایتی ۳۸۶۰۰ دلاری ممکن است با حرکت به سمت تراز ۳۷۶۰۰ دلار همراه باشد. حمایت اصلی بعدی هم نزدیک به منطقه ۳۷۲۰۰ دلاری واقع می باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۳۸۶۰۰ دلار و ۳۸۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۰۲۰۰ دلار و ۴۰۵۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا