اخبار ارز دیجیتالاخبار فاندامنتال

سناتور الیزابت وارن:ارز های دیجیتال ملی می توانند مشکلات فعلی در سیستم مالی ایالات متحده را حل کنند

سناتور الیزابت وارن، یکی از اعضای کمیته بانکی سنا در مصاحبه اخیر خود با شبکه سی‌ان بی سی در برنامه Squawk Box ،درباره ارز دیجیتال و روش های مناسب برای قانون گذاری آن صحبت کرد.

در این مصاحبه وی همچنین بحث مالیات بر سرمایه در حوزه ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داد.

“ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) می توانند به میلیون ها انسان که به استفاده از بانک تمایلی ندارند، کمک کنند”

خانم وارن در پاسخ به سوال گوینده ی خبر ، اندرو سورکین(Andrew Sorkin) مبتنی بر اینکه آیا ارز دیجیتال می تواند سیستم مالی مدرن را به طریقی مثبت بر هم بزند ،عنوان کرد که ارزهای دیجیتال جالب هستند به خصوص ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) .

ارزهای دیجیتال ملی می توانند در مواقعی که میلیون ها نفر از افرادی که به بانک دسترسی ندارند ویا تمایلی به استفاده از آن ندارند ، مفید واقع شوند. خانم وارن این پدیده را “ناکامی عظیم بانک های بزرگ” خواند زیرا آنها قادر به ایجاد دسترسی در بین تمامی مصرف کنندگان در سراسر ایالات متحده و ارائه خدمات بانکی به آنها نیستند.

سناتور آمریکایی گفت: پس اینجاست که ارز های دیجیتال بدرد می خورند.

 

“یکی از مواردی که به نظر من بسیار جالب است ارز دیجیتال است. عدم توانانی بانک های بزرگ برای دستیابی به تمامی مصرف کنندگان در سراسر کشور، شکست بزرگی برای آنها است … ارز دیجیتال و ارز دیجیتال بانک مرکزی اینجاست که می تواند راه حلی برای مشکلات باشد”

– ۲۸Squawk Box (SquawkCNBC) ژوئیه ۲۰۲۱

 

سپس ، وی اذعان کرد که مشکلات زیادی در سیستم مالی جهانی در حال حاضر به ویژه در ایالات متحده وجود دارد و برای افزایش تصویب و تنظیم ارزهای دیجیتال، باید راه هایی برای بهبود طرح کلی ارز دیجیتال از طریق منافع سیستم و جلوگیری از خطرات جدیدی که می تواند مانع کمک ارزهای دیجیتال به سیستم مالی شود، فراهم شود.

 

مالیات بر سرمایه در حوزه ارزهای دیجیتال

خانم وارن در پاسخ به سوال مبتنی بر اینکه آیا مالیات بر سرمایه شامل کسانی می شود که ثروت خود را در دنیای ارز دیجیتال به دست آورده اند می شود و آیا باید این مالیت به شیوه ای متفاوت از کسانی که در املاک و مستغلات و حوزه های سنتی دیگر پرداخت می کنند ، پرداخت شود ،گفت که مهم نیست.

وی تأکید کرد ، مالیات بر سرمایه باید صرف نظر از دارایی های ذخیره شده از جمله املاک ، سهام آمازون ویا ارز های دیجیتال از سرمایه ی فرد نیز دریافت شود.

 

سناتور وارن درباره مالیات بر سرمایه در حوزه ی # کریپتو گفت: “فروقی نمی کند که سرمایه شما در ارتباط با ارز های دیجیتال باشد ، ما همچنان برای آن مالیات بر سرمایه در نظر می گیریم. بنابراین به هر شکلی که دارایی خود را دراختیار داشته باشید… من فکر می کنم باید سالانه مالیانی برای آن تعیین شود.”

– ۲۸Squawk Box (SquawkCNBC) ژوئیه ۲۰۲۱

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع:u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا