اخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بیت کوین

استفاده شرکت Greenidge از سود استخراج بیت کوین برای ساخت مزرعه خورشیدی !

شرکت استخراج بیت کوین گیرینج (Greenidge Generation) ، در حال برنامه ریزی برای افزایش تعداد منابع تجدیدپذیر انرژی در دسترس برای استفاده در نیویورک می باشد.

در بیانیه پنجشنبه، Greenidge گفت که از سود استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) خود در منطقه Finger Lakes در ایالت نیویورک، برای تسریع بسته شدن محل دفن زباله ذغال سنگ در مجاورت خود استفاده خواهد کرد. این شرکت قصد دارد سایت لاک وود هیلز(Lockwood Hill) را به مزرعه خورشیدی تبدیل کند که می تواند ۵ مگاوات برق تولید کند.

جف کرت (Jeff Kirt)، مدیر عامل Greenidge گفت که این پروژه “با استفاده از سود استخراج بیت کوین برای تأمین بودجه ایجاد مزرعه خورشیدی جدید در محل دفن زباله، انرژی تجدیدپذیر بیشتری را به واقعیت تبدیل می کند.” به گفته این شرکت، هدف آن ایجاد مشاغل با تکنولوژی بالا برای ساکنان و حمایت از مشاغل محلی با یک مزرعه خورشیدی است.

ظاهراً می توان از منبع جدید انرژی برای افزایش قدرت شرکت بیت کوین این شرکت در دریاچه سنکا(Seneca Lake) استفاده کرد که هدف آن اختصاص ۸۵ مگاوات به استخراج رمزنگاری تا سال آینده می باشد. این نیروگاه قبلاً از زغال سنگ تغذیه می کرد، اما اکنون طبق گزارشات از گاز طبیعی استفاده می کند.

این شرکت استخراج گفت که از امکانات ۱۰۰درصد خنثی از کربن برای استخراج بیت کوین بهره می برد و قصد دارد از سال جاری به کارولینای جنوبی گسترش یابد. هدف گرینج این است که تا سال ۲۰۲۵(۱۴۰۴) به ظرفیت عملیاتی حداقل ۵۰۰ مگاوات در نقاط مختلف دست یابد.

با این حال، منتقدان گرینیج از جمله گروه زیست محیطی Seneca Lake Guardian ، ادعا کردند که عملیات این شرکت استخراج، سازگار با محیط زیست آنگونه که به نظر می رسد، نیست و می گویند که این شرکت به گاز طبیعی تولید شده از حفاری متکی است. ساکنان محلی همچنین گرینیج را متهم کرده اند که مسئول افزایش دما در دریاچه سنکا و گرمی بیش از حد آب می باشد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا