اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه ۸ مرداد

اتریوم موفق شد یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از ۲۲۵۰ دلار تشکیل دهد و با پیشی گرفتن از بیت کوین، روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. با افزایش مومنتوم این حرکت صعودی، قیمت اتر (ETH) مقاومت های اصلی ۲۳۰۰ و ۲۳۲۰ دلار را شکست و حتی بالاتر از سطح ۲۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

 این اتفاق راه را برای افزایش بیشتر قیمت باز کرد و آنرا تا سطح ۲۴۵۰ دلار رساند. در حال حاضر این ارز رمزپایه پیشرو از منطقه مقاومتی ۲۴۵۰ دلاری در حال اصلاح سود است. در این مسیر، اتر به سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی موج صعودی کف نوسانی ۲۳۰۳ دلار به سقف قیمت ۲۴۵۱ نزدیک می شود.

در روند نزولی، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۳۹۰ و ۲۳۸۰ دلار واقع شده است که به سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی ۲۳۰۳ دلار به ۲۴۵۱ دلار نزدیک است. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۳۴۰ دلار وجود دارد.

نمودار اتر 13 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه 8 مرداد

حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۲۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار دارد. شکست نزولی قیمت زیر منطقه حمایتی ۲۲۸۰ دلار می تواند قیمت را به سمت حمایت ۲۲۰۰ دلاری هدایت کند.

اگر اتریوم بتواند بالاتر از سطح ۲۳۴۰ دلار پایدار باقی بماند، ممکن است در کوتاه مدت به رشد خود ادامه دهد. اولین مقاومت در برابر صعود این ارز نزدیک به سطح ۲۴۵۰ دلار خواهد بود.

شکست و بسته شدن قیمت بالای تراز ۲۴۵۰ دلار می تواند با آغاز یک  روند افزایشی دیگر همراه گردد. در این حالت، قیمت می تواند به راحتی تا سطح ۲۵۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۵۵۰ دلار قرار دارد و در صورت عبور از این سطح، احتمال لمس مجدد تراز ۲۶۸۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD از منطقه اشباع خرید در حال اصلاح است.

حمایت اصلی: ۲۳۴۰ دلار

مقاومت اصلی: ۲۴۵۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا