اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوینقوانین کشورها

فنلاند، برای فروش ثروت بیت کوین آلوده به مواد مخدر آماده می شود!

فینیش کاستوم (Finnish Customs) یا (Tulli in Finnish)، مناقصه ای را برای کارگزاران ارزهای رمزنگاری شده به منظور فروش ثروت بیت کوین خود، که عمدتاً به جنایات مربوط به مواد مخدر مرتبط است، صادر کرده است.

نامزدها از سراسر اتحادیه اروپا می توانند درخواست خود را تا ۳۰ آگوست(۸ شهریور) ارسال کنند.

حداکثر سه کارگزار برای انجام فروش انتخاب می شوند.

Pekka Pylkkanen ، مدیر مالی این آژانس ادعا می کند که Tulli می خواهد راهی برای فروش “ایمن و قابل اعتماد” رمزنگاری توقیف شده در آینده پیدا کند، به این معنی که این رویداد یک بار نخواهد بود:

“ما از اپراتورهای علاقه مند می خواهیم در این مناقصه شرکت کنند. هدف ما ایجاد یک روش دائمی است که از طریق آن می توانیم اطمینان داشته باشیم که ارزهای رمزپایه ای در اختیار دولت قرار میگیرد. اپراتور انتخاب شده باید به طور گسترده الزامات قوانین مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را برآورده کند. “

قدرت نگه داشتن

مقامات این کشور در حال حاضر روی دارایی ۷۸ میلیون دلاری ارز رمزنگاری شده نشسته اند.

این آژانس دولتی، در ابتدا برنامه خود را برای رهایی از دارایی های رمزنگاری شده در اوایل ژانویه(دی ۱۳۹۹) اعلام کرد. پیش از آن، برای سازماندهی فروش به دلیل نگرانی هایی مبنی بر اینکه ممکن است این کوین ها بار دیگر در دست جنایتکاران قرار بگیرد، تردید داشت.

کارکنان فینیش کاستوم در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵)، مبلغ ۱.۱ میلیون یورو از افراد مرتبط با والهالا (Valhalla)، یکی از قدیمی ترین بازارهای دارک وب در جهان، ضبط کردند.

سرور والهالا سپس در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)توسط مقامات فنلاندی توقیف شد، که به کار شش ساله وب سایت پایان داد.

اگر دارایی بیت کوین خود را می فروخت، فنلاند سود هنگفت ۵،۷۸۲ درصدی را از دست می داد.

با این حال، اگر این آژانس فروش خود را در اواسط آوریل(اسفند ۱۳۹۹)، زمانی که بزرگترین ارز رمزنگاری شده، بیت کوین، به بالاترین سطح خود یعنی نزدیک به ۶۵,۰۰۰ دلار رسید، به فروش میرساند، آژانس می توانست از ثروت بیشتری برخوردار شود.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا