اخباراخبار ارز دیجیتال

کنتاکی هم به سایر ایالت های شکاک به فعالیت های پلتفرم BlockFi پیوست

مشکلات نظارتی هم به سایر مشکلات پلتفرم بلاک فای (BlockFi) مانند بهره وام های رمزارزها، اضافه شده است.

بر اساس یک توییت در روز جمعه، این شرکت پس از دریافت دستور توقف و خروج از اداره موسسات مالی کنتاکی، ارائه حساب های بهره بلاک فای به ساکنان کنتاکی را متوقف کرده است.

در حال حاضر این شرکت از طرف پنج ایالت نیوجرسی، آلاباما، تگزاس، ورمونت و کنتاکی، با دستور توقف و لغو فعالیت یا ارائه ادله مستند بر فعالیت قانونی رو به رو شده است.

در تحقیقات اخیر اداره موسسات مالی کنتاکی مشخص شد که پلتفرم بلاک فای در رابطه با سپرده گذاری رمزارزها به شرکت، اوراق بهادار در قالب قراردادهای سرمایه گذاری ارائه می دهد. “این شرکت که دفتر مرکزی آن در نیوجرسی است ، این اوراق بهادار را طبق مقررات قانون در اداره موسسات مالی کنتاکی یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نکرده است.”

اداره موسسات مالی کنتاکی به شرکت دستور داد “از درخواست یا فروش هرگونه اوراق بهادار در کنتاکی خودداری کند.”

این استارتاپ در بیانیه ای پاسخ داد: “بلاک فای معتقد است که ارائه حساب های بهره بلاک فای قانونی است و برای شرکت کنندگان در بازار ارزهای رمزنگاری شده مناسب است.” با این وجود، این شرکت متعهد شد که از دستور کار پیروی کند زیرا قصد همکاری با ناظران دولتی را دارد.

حساب های بهره بلاک فای شبیه یک حساب پس انداز برای رمزارزها می باشد، فقط با نرخ بهره تا ۷.۵ درصد. علاوه بر این، مشتریان به جای ذخیره دلار، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا استیبل کوین را در آنجا نگهداری می کنند. بلاک فای نیز در عوض، آن ها را به درخواست کنندگان وام، ارائه می دهد.

اگرچه مدتی است که این شرکت در صنعت جای اصلی خود را پیدا کرده است و ۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است، اما در ماه جاری توجه اوراق بهادار نیوجرسی را جلب کرد، که مهلت ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) را برای بلاک فای جهت توقف ارائه حساب های بهره به ساکنان نیوجرسی اعلام کرد.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: Decrypt.co

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا