NFTاخباراخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار دیفای

۵ روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

جهش های بزرگ قیمت و افزایش ۱۰۰ برابری برخی از ارزها مورد توجه بسیاری از صاحب نظران و تأثیرگذاران در جامعه رمزارزی قرار می گیرد زیرا امید ثروت یک شبه را به افراد می دهند.

در واقع، این فرصت ها بسیار اندک و دور از ذهن هستند. ناگفته نماند، تنها تعداد معدودی از معامله گران موفق می شوند که از این فرصت ها استفاده کنند.

خوشبختانه، افزایش ناگهانی قیمت تنها راهی نیست که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی بتوانند از این راه سود ببرند، رشد اخیر منابع مالی غیر متمرکز (DeFi)، توکن های غیرمثلی (NFT) و حرکت آهسته پذیرش رمز ارزهای اصلی، فرصت های بی پایانی را برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد.

بیایید نگاهی به پنج روش مختلف داشته باشیم که سرمایه گذاران رمزارزی می توانند بدون نیاز به معامله، از آنها پول خوبی را به دست آورند.

استیک کردن
استیک کردن، که به دلیل قفل کردن توکن ها در پروتکل به عنوان وثیقه برای اعتبار تراکنش ها به کاربران پاداش می دهد، یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن سود از دارایی های موجود در یک پورتفوی مبتنی بر رمزارز است.

در ماه آگوست (مرداد)، شبکه اتریوم از مدل اثبات کار (POW) به مدل اثبات سهام (POS) تبدیل می شود و دارندگان اتر (ETH) که در قرارداد Eth2 سهیم هستند می توانند تا ۵/۸۳ درصد درآمد کسب کنند.

تحت این سیستم POS جدید، دارندگان توکن ها با قفل کردن توکن های خود در نود های شبکه برای تأیید تراکنش ها، بلوک های جدید ایجاد و پاداش هایی را همراه با آن دریافت می کنند، همچنین به صورت فعالانه در تأیید معاملات شرکت می کنند.

داده های Staking Rewards نشان می دهد که استیک کردن ۱۰ اتر در حال حاضر منجر به درآمد هفتگی ۰/۰۰۷۵ اتریوم، به ارزش ۱۷/۹۶ دلار با قیمت های فعلی و درآمد سالانه ۰/۳۸۷۶ اتریوم به ارزش ۹۳۳/۶۹ دلار می شود.

2021 07 31 17 36 58 5 easy ways crypto investors can make money without needing to trade - 5 روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

با قفل شدن توکن های بیشتر در شبکه، درصد سوددهی برای اتر کاهش می یابد، بنابراین ممکن است درآمد نهایی تغییر کند.

پنج دارایی رمزارزی برتر در زمینه استیک کردن بر اساس ارزش تعیین شده: کاردانو (ADA)، اتر، سولانا (SOL)، USD Coin (USDC) و پولکادات (DOT).

2021 07 31 17 37 14 5 easy ways crypto investors can make money without needing to trade - 5 روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

با در نظر گرفتن همه موارد، استیک کردن یکی از بهترین فرصت های کم خطر در زمینه رمزارزها را برای به دست آوردن یک سود خوب بدون در نظر گرفتن احساسات و عملکرد بازار ارائه می دهد، در حالی که به پشتیبانی شبکه از طریق اعتبار تراکنش نیز کمک می کند.

برای سود های کم خطر، رمزارزها را وام دهید
رشد بخش DeFi منجر به توسعه اکوسیستم متنوع وام دهی رمزارزی شد، جایی که کاربران می توانند رمزارزهای خود را در ازای دریافت پاداش در رمزارز اصلی یا دارایی های مختلف مانند بیت کوین، اتر و آلت کوین های مختلف، به پروتکل های مختلف وام دهند.

Aave در حال حاضر برترین پروتکل وام دهی است و این پلتفرم با کوین خود MATIC، فرصت های سوددهی برای توکن های شبکه اتریوم و پالیگان را ارائه می دهد.

2021 07 31 17 37 28 5 easy ways crypto investors can make money without needing to trade - 5 روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

نمودار بالا نشان می دهد که هفت استخر وام دهی برتر از طریق پروتکل AAVE در پالیگان ارائه می شوند و پاداش ها با WATA MATIC (WMATIC) پرداخت می شوند، با درصد سوددهی سالانه (APY) ٪۱/۹۲ و APY تخمین زده شده سالانه ۶/۱٪.

سایر پروتکل های برتر وام دهی شامل Curve (CRV) ،Compound (COMP) ،MakerDAO و Yearn.finance (YFI) است.

اعطای وام راه کم خطر دیگری برای به دست آوردن سود مناسب در بازارهای گاوی و خرسی در توکن هایی است که پاداش های کنترل شده توسط کاربر مانند استیک کردن را ارائه نمی دهند.

با تأمین نقدینگی کارمزد و توکن دریافت کنید
تامین نقدینگی یکی از اجزای اصلی یک پلتفرم DeFi است و سرمایه گذاران که تمایل به ارائه وجوه به پلتفرم های نوظهور را دارند، اغلب درصد بالایی از سود مبالغ واریز شده و همچنین درصدی از کارمزد های ناشی از معاملات درون استخر را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

2021 07 31 17 37 47 5 easy ways crypto investors can make money without needing to trade - 5 روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، ارائه نقدینگی به یک استخر Ether/USDC در QuickSwap به سرمایه گذار، درصدی از ۲۳،۰۹۸ دلار در مجموع پاداش های توزیع شده روزانه و ۳۳/۸۱ درصد از کارمزد سالانه را ختصاص می دهد.

در حالت ایده آل، سرمایه گذاران بلند مدت به استخر های موجود در بازار عاقلانه خواهند بود و اگر یک استخر نقدینگی متشکل از پروژه های قابل اطمینان باشد یا حتی یک جفت استیبل کوین مانند USDC/Tether (USDT) جذاب به نظر برسد، این پتانسیل را دارد که در بلاک چین سرمایه گذاری شود و سوددهی بسیار بهتری نسبت به آنچه در حال حاضر در هر بانک یا موسسه مالی قدیمی وجود دارد را ارائه دهد.

حداکثر بازدهی را با کشت سود (yield farming) بدست آورید
Yield farming مفهومی است که دارایی های رمزارزی را به گونه ای به کار می گیرد تا بالاترین بازدهی ممکن را ارائه بدهند و در عین حال ریسک را به حداقل برساند.

با ظهور پلتفرم ها و پروتکل های جدید، Yield farming انگیزه های بالایی را به سپرده گذاران به عنوان راهی برای استخراج نقدینگی و افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) پروتکل ارائه می دهد.

2021 07 31 17 37 59 5 easy ways crypto investors can make money without needing to trade - 5 روش آسان برای سرمایه گذاران رمزارزی که می توانند بدون نیاز به معامله کسب درآمد کنند

بازدهی بالای ارائه شده عموماً در توکن اصلی پلتفرم پرداخت می شود، همانطور که در بالا مشاهده می کنید، کاربر یک توکن استخر نقدینگی را برای جفت STKGHS-WETH واریز کرده است که دارای APR معادل ۱۸۹/۲٪ است و تا کنون ۳/۳۱۲ دینو (DINO) دریافت کرده است.

برای سرمایه گذاران بلند مدت که سبدی پر از توکن های مختلف را در اختیار دارند، yield farming راهی است برای ورود به پروژه های جدید و بدست آوردن توکن های جدید بدون نیاز به صرف بودجه اضافه.

NFT و بازی های بلاکچین “بازی برای کسب درآمد” را به واقعیت تبدیل می کنند
بازی های بلاکچین و جمع آوری NFT ها راه دیگری برای افزایش سوددهی پورتفو بدون صرف بودجه اضافه است.

Axie Infinity محبوب ترین مثال در حال حاضر است. در این بازی معامله، مبارزه، جمع آوری و پرورش موجوداتی بر اساس NFT معروف به Axies صورت می گیرد.

بازی Axie Infinity پاداش هایی را به شکل Smooth Love Potion (SLP) ایجاد می کند، یک توکن درون بازی که در فرآیند پرورش Axie استفاده می شود و همچنین در مبادلات رمزارزی معامله می شود. کاربران می توانند SLP را با استیبل کوین های مبتنی بر دلار یا سایر رمزارزهای با مارکت کپ بالا معاوضه کنند.

بر اساس داده های Your Crypto Library، “امروزه بازیکنان متوسط ​​بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ SLP در روز درآمد دارند”، که با ارزش فعلی بازار بین ۴۰ تا ۵۳/۵ دلار ارزش دارد.

در برخی از نقاط جهان، این میزان SLP برابر با درآمد یک شغل تمام وقت است. به همین دلیل، Axie Infinity شاهد افزایش گسترده فعالیت کاربران و حساب های جدید در کشور هایی مانند ونزوئلا و مالزی بوده است.

سرمایه گذاری رمزارزی، وام دهی، استیک کردن و بازی های مبتنی بر بلاکچین، سود بسیار بیشتری را نسبت به سرمایه گذاری بانک های سنتی در پس انداز و حساب های جاری ارائه می دهند. با رشد بخش بلاکچین، به احتمال زیاد افراد به سرمایه گذاری در پلتفرم هایی که بازده بالایی برای تعامل با پروتکل ها را ارائه می دهند، ادامه خواهند داد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا