اخبار ارز دیجیتالقوانین کشورها

فرماندار فدرال رزرو: ایالات متحده نمی تواند در دنیایی که دیگران در آن ارز دیجیتال بانک مرکزی دارند، CBDC نداشته باشد!

به گزارش رویترز، لائل برینارد (Lael Brainard)، فرماندار فدرال رزرو (Federal Reserve Governor)، روز جمعه گفت یکی از دلایلی که ایالات متحده به داشتن دلار دیجیتال نیاز دارد این است که سایر کشورها در صدد انتشار ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی خود (CBDC) هستند.

بر اساس گزارش رویترز، برینارد در سخنرانی خود در گروه استراتژی اقتصادی موسسه آسپن(Aspen Institute Economic Strategy Group)، گفت: “دلار در پرداخت های بین المللی بسیار غالب است و اگر شما یکی دیگر از حوزه های قضایی مهم جهان با ارز دیجیتال، پیشنهاد CBDC دارید و ایالات متحده ندارد، من نمیتوانم آنرا نادیده بگیرم و مجبورم آنرا بپذیرم.”

در اوایل ماه جاری، جروم پاول(Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو به کمیته مجلس نمایندگان گفت که گزارش فدرال رزرو در مورد CBDC در اوایل ماه سپتامبر(شهریور) با تصمیم بانک مرکزی در مورد شایستگی صدور دلار دیجیتال ارائه می شود. در همین حال، چین در مرحله آزمایش CBDC خود است.

برینارد گفت که افزایش استیبل کوین ها می تواند سیستم پرداخت بدون دلار دیجیتال را متلاشی کند.

رویترز به نقل از فرماندار فدرال رزرو گفت که یک دلار دیجیتال همچنین می تواند به افرادی که حساب بانکی ندارند کمک کند تا از کمک های مالی دولتی مانند کمک های پاندمی، کمک بگیرند.

همچنین برینارد گفت که هیچ نشانه ای نمی بیند که در حال حاضر نشانه های تورم بالا، انتظارات تورم بلند مدت بیش از ۲ درصد بانک مرکزی را در برداشته باشد.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: coindesk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا