NFTاخباراخبار NFTاخبار ارز دیجیتال

قیمت CryptoPunk ها در این هفته پس از خرید نهنگ های اتریوم ۵۳٪ افزایش یافت

میانگین قیمت یک CryptoPunk در هفته گذشته ۵۳ درصد افزایش یافته است و از ۳۴ اتریوم (۸۷،۸۰۰ دلار) در ۲۴ ژوئیه (۲ مرداد) به ۵۲ اتریوم (۱۳۵،۰۰۰ دلار) در روز گذشته رسیده است.

افزایش ناگهانی محبوبیت آنها به دنبال افزایش خریدی است که از جمعه آغاز شده و در این هفته نیز ادامه داشته است، و حجم جا به جا شده در روز یکشنبه تا ظهر ۸۵۲۰ اتریوم (۲۲ میلیون دلار) گزارش شده است.

گری واینرچوک (Gary Vaynerchuk) سخنران انگیزشی و کارآفرین، با خرید یک CryptoPunk به قیمت ۱۶۰۰ اتریوم (۳/۷ میلیون دلار)، این چراغ را در روز جمعه روشن کرد. در همان روز، یک سرمایه گذار با نام مستعار 0x650d، مبلغ ۲۷۰۰ اتریوم (۷ میلیون دلار) را برای ۸۰ CryptoPunks هزینه کرد.

NFT ها یا توکن های غیرمثلی، مالکیت یک دارایی دیجیتالی یا فیزیکی را ثابت می کنند. فروش NFT در ماه فوریه (بهمن ۹۹) افزایش یافت اما جو آنها از آن زمان فروکش کرده است.

CryptoPunk ها ارزشمندترین پروژه NFT با حجم هفتگی نزدیک به ۶۰ میلیون دلار است. هر یک از ۱۰،۰۰۰ آواتار آنها نمایانگر یکی از چهار گونه – از جمله زامبی ها و بیگانگان – است و ویژگی های صورت و سرپوش های متفاوتی دارند. موارد نادر آنها میلیون ها دلار به فروش می رسند.

بر اساس داده های بازار OpenSea، تعداد فروش در ۲۴ ژوئیه (۲ مرداد) از ۲۱ به ۳۰۳ در روز گذشته افزایش یافته است. حجم معاملات روزانه نیز ۱۳۴۲٪  افزایش یافته است و از ۷۰۹ اتریوم (۱/۸ میلیون دلار) به ۱۶،۰۰۰ اتریوم (۴۱/۵ میلیون دلار) در همان دوره رسیده است. نیمی از ۱۰ گران قیمت ترین CryptoPunk ها طی دو روز گذشته معامله شدند.

Screenshot 2021 08 01 at 10.33.57 - قیمت CryptoPunk ها در این هفته پس از خرید نهنگ های اتریوم 53٪ افزایش یافت

دنیل آرمیتاژ (Daniel Armitage)، عضو گروه سرمایه گذاری PleasrDAO، به Decrypt گفت که رشد ناگهانی CryptoPunk ها توسط خریدهای عمده واینرچوک در روز جمعه، و سپس آدرس های ناشناس که بیش از ۱۰۰ پانک را خریدند، آغاز شد.

واینرچوک CryptoPunk شماره ۲۱۴۰ را به قیمت ۱۶۰۰ اتریوم (۳/۷ میلیون دلار) خرید. این CryptoPunk یکی از ۲۴ پانک میمون است که یکی از ۴۱۹ کلاه بافتنی و یکی از ۳۷۸ کلاه آباژوری کوچک را پوشیده است.

واینرچوک به Decrypt گفت که از خرید خود خوشحال است: “من با حس کنجکاوی مردم و یا حتی بدبینی یا بحث آنها همدلی می کنم، اما به این دارایی اطمینان فوق العاده ای دارم. و من مطمئن هستم که مردم در مورد نقاشی جکسون پولاک (Jackson Pollock) در آن زمان نیز همین را می گفتند.”

0x650d، یک سرمایه گذار ناشناس، حدود ۲۹۷۰ اتریوم – یا ۷/۶ میلیون دلار – برای ۸۸ CryptoPunk هزینه کرد.

تجزیه و تحلیل های درون زنجیره ای نشان می دهند که او ۳۰۰۰ اتریوم را از صرافی رمزارزی FTX با استفاده از Gnosis multisig خارج کرده است، که نشان می دهد چندین نفر به آدرس آن دسترسی دارند. او ۹۹ درصد از این پول را برای خرید CryptoPunk استفاده کرده است.

صندوق سرمایه گذاری رمزارز سنگاپور Three Arrows Capital (3A)، که در ابتدا تصور میشد پشت آن خرید انبوه باشد نیز ۱۰ CryptoPunk، شامل یک زامبی را به ارزش ۲ میلیون دلار خریده است.

آرمیتاژ گفت که سرمایه گذاری در NFT ها در حال افزایش است. وی گفت: “ما همزمان شاهد خریدهای زیادی از Artblocks ،Autoglyphs و سایر پروژه های درجه یک هستیم.”

اما تا کی این جریان می تواند ادامه یابد؟ در حالی که برخی معتقدند خرید CryptoPunk ها مانند خرید مونالیزا دو سال پس از کشیده شدن آن است، برخی دیگر فکر می کنند که این حباب در حال ترکیدن است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا