اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام آمازونسهام بین المللیسهام شرکت های مالیشاخص s&p 500وضعیت کرونا

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

گزارش مشاغل ایالات متحده منتهی به ماه جولای(۱۰ تیر الی ۹ مرداد) در هفته پیش رو توجهات را به خود جلب خواهد کرد و سرمایه گذاران به دنبال علتی هستند که فدرال رزرو را ترغیب کند تا زودتر سیاست های پولی خود را محدود کند. تقویم اقتصادی هفته پیش رو همچنین شامل انتشار داده های مربوط به شاخص مدیران خرید (PMI) ، شاخص سفارشات کارخانجات و مدعیان اولیه بیکاری است. با توجه به اینکه بیش از یک چهارم شرکتهای S&P 500 در هفته آینده گزارشات درآمد خود را منتشر می کنند ، فصل درآمد همچنان در سرخط خبر ها حفظ خواهند شد. اقدامات نظاراتی مقامات چین در بازار های مالی همچنان ادامه دارد. در بریتانیا نیز ، بانک انگلستان آخرین نشست سیاستی خود را برگزار می کند ، در آن به احتمال زیاد به جای کاهش بسته محرک ، راه های دیگری مطرح خواهد شد.

آنچه در خصوص رویدادهای بازار در هفته پیش رو باید بدانید به شرح زیر می‌باشد:

 

۱.گزارش مشاغل ماه جولای

انتشار گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده در روز جمعه می تواند سرنخ های تازه ای از قدرت بهبود اقتصادی فراهم کند و تصمیمات بعدی سیاست گذاران فدرال رزرو مشخص کند.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند که روند فعلی اقتصاد در ماه جولای ۹۰۰ هزار شغل اضافه شود، در حالی که پیش بینی می شد در ماه ژوئن(خرداد) ۸۵۰ هزار شغل افزوده شود.

هفته گذشته جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، عنوان کرد که بازار کار همچنان پتاسیل مقاومت بیشتر را دارد و زمان برای شروع کاهش اقدامات محرکی بانک مرکزی که در بهار سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا اعمال شد ، خواهد بود.

در ماه ژوئن مقامات فدرال رزرو در مورد چگونگی توقف خرید اوراق قرضه بحث کردند ، اما هنوز زمانبندی مشخصی برای کاهش اقدامات پشتیبانی اضطراری از بازار ارائه نداده اند.

 

۲.انتشار سایر داده های اقتصادی

جدا از گزارش مشاغل ، تقویم اقتصادی اطلاعات مهم دیگری از جمله داده های شاخص مدیران خرید (PMI) در روز دوشنبه و داده های بخش خدماتی در روز چهارشنبه را شامل می شود. انتظار می رود PMI تولیدی ISM همچنان قوی حفظ شود .

شاخص و مدعیان اولیه بیکاری
اطلاعات مربوط به سفارشات کارخانجات روز سه شنبه منتشر خواهد شد. گزارش هفتگی مدعیان اولیه بیکاری در روز پنجشنبه مشخص خواهد شد. مدعیان بیکاری از ابتدای سال جاری با افزایش تقاضای نیروی کار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، اما موج جدیدی از موارد مبتلا به سویه دلتا در ایالات متحده این داده اقتصادی را در معرض خطر قرار می دهد.

چندین مقام فدرال رزرو نیز قرار است در طول هفته سخنرانی کنند ، از جمله اریک روزنگن ، رئیس فدرال رزرو بوستون ، ریچارد کلاریدا ، نایب رئیس فدرال رزرو و کریستوفر والر ، فرماندار فدرال رزرو.

 

۳.فصل درآمد

سرمایه گذاران در هفته آینده مننتظر گزارشات درآمد شرکت های بسیاری از جمله Eli Lilly (NYSE: LLY) ، CVS Health (NYSE: CVS) و جنرال موتورز (NYSE: GM) هستند.

بر اساس تجزیه و تحلیل Credit Suisse ، انتظارات مبتنی بر تقویت درآمد شرکت های مطرح علت اصلی رشد S&P 500 در سال جاری بوده است.

پس از آنکه سهام آمازون (NASDAQ: AMZN) با پیش بینی کاهش فروش شرکت ، افت کرد ، سهام ایالات متحده در روز جمعه سقوط کرد و هفته  را با ضرر به اتمام رساند ، اما S&P 500 ششمین ماه متوالی مثبت خود را به ثبت رساند.

 

۴. چین

سرکوب نظارتی اخیر توسط مقامات چینی باعث شده است که میزان ترس در بین سرمایه گذاران در بازار سهام چین افزایش یابد و شرکت های فناوری آینده ی نامشخص را دارند.

پس از آنکه ماه گذشته چین ، بعد از لیست شدن کمپانی دی دی گلوبال در نیویورک ، این شرکت را تحت نظارت خود قرار داد، محدودیت های نظارتی همچنان برای سهام خارجی روبه رشد است.

در پی سقوط شدید بازار های ملی، مقامات سرمایه گذاران را به آرامش دعوت کردند زیرا علاوه بر سهام ، یوان نیز تحت تاثیر قرار گرفت.

در هفته آینده ،سرمایه گذاران در پی افزایش نگرانی ها درباره کند شدن دومین اقتصاد بزرگ جهان ، به دنبال داده های مربوط به شاخص مدیران خرید چین خواهند بود.

 

۵.نشست بانک انگلستان

انتظار می رود بانک انگلستان با وجود اختلافات نظر بین سیاستگذاران بر سر حجم برنامه خرید اوراق قرضه خود در زمینه افزایش تورم و روند بهبودی اقتصاد ، در روز پنجشنبه بسته محرک خود را با سرعت فعلی حفظ کند.

پس ، در این نشست به چه نکاتی توجه کنیم؟ مقامات احتمالاً پیش بینی تورم خود را برای امسال افزایش خواهند داد ، اما چشم انداز رشد در میان نگرانی ها در مورد سویه دلتا همچنان مبهم خواهد ماند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

 

 

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا