اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

باوجود اصلاحات عمیق در بازار، شرکت اسکوئر (Square) 2.72 میلیارد دلار از بیت کوین سود کسب نمود

پلتفرم کش اپ (Cash App)، که یک سرویس برای پرداخت های نظیر به نظیر شرکت اسکوئر با مدیریت آقای جک دورسی می باشد، توانست در سه ماهه دوم مبلغ ۲.۷۲ میلیارد دلار سود از بیت کوین کسب کند.

در حالی که این میزان ۱۴۳ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد، این رقم در مقایسه با ۳.۵ میلیارد دلار که در سه ماهه قبل گزارش شده بود، کم رنگ است.

سرویس بیت کوین سهم بزرگی از مجموع درآمد خالص اسکوئر (۴.۶۸ میلیارد دلار) را به خود اختصاص می دهد.

اسکوئر علی رغم اصلاح گسترده بازار، توانست درآمد قابل توجهی را در رابطه با بیت کوین به دست آورد. در سه ماهه دوم، هجوم اخبار به سمت خرسی شدن بازار باعث شد تا رمزارز برتر ۴۰ درصد کاهش قیمت داشته باشد و بیت کوین یکی از بدترین سه ماهه خود را ثبت کند.

سود ناخالص شرکت اسکوئر از بیت کوین، در سه ماهه دوم تنها ۵۵ میلیون دلار بود که ۲۶ درصد از ۷۵ میلیون دلاری که در سه ماهه اول گزارش کرده بود، پایین تر بوده است.

ضرر و زیان ۴۵ میلیون دلاری

به دلیل کاهش چشمگیر ارزش بازار رمزارزها در سه ماهه دوم، اسکوئر مجبور شد تا ضرر ۴۵ میلیون دلاری خود درپی سرمایه گذاری در بیت کوین را گزارش دهد.

کمپانی تسلا، شرکت سازنده خودروهای الکنریکی نیز زیان خود را در ماه ژوئیه (تیر) از سرمایه گذاری در بیت کوین اعلام کرد. اما میزان ضرر این شرکت کمتر از حد انتظار بود و فقط ۲۳ میلیون دلار بوده است.

در پی اقدام شرکت مایکرو استراتژی برای سرمایه گذاری در بیت کوین، که نوعی پیشرو در این امر به حساب می آید، شرکت اسکوئر نیز به خود جرات داد تا جزو اولین شرکت ها باشد که بیتکوین را در ترازنامه مالی خود جای می دهد.

این کمپانی اولین بار در اکتبر سال گذشته (مهر ماه ۱۳۹۹) مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری نمود و در فوریه (بهمن ۱۳۹۹) این مبلغ را به ۱۷۰ میلیون دلار افزایش داد.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: U.today

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا