اخبار ارز دیجیتالاخبار بزرگان ارز دیجیتالقوانین کشورها

بیان مزایای کلیدی پذیرش بیت کوین در السالوادور، توسط بانک آمریکا!

در یک حمایت حیرت انگیز، بانک آمریکا (Bank of America)، یکی از بزرگترین موسسات بانکی در ایالات متحده، برخی از فرصت های کلیدی را که بیت کوین می تواند به السالوادور ارائه دهد، تشخیص داد.

این بانک مدعی است که معرفی بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان می تواند به طور بالقوه هزینه حواله ها را که تقریباً یک چهارم تولید ناخالص داخلی این کشور گرمسیری را تشکیل می دهد، کاهش دهد. به نوبه خود، این می تواند درآمد قابل مصرف سالوادوری ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

بانکداری بدون بانک به عنوان یکی دیگر از مزایای پذیرش بیت کوین تلقی می شود. تقریباً ۷۰ درصد از شهروندان السالوادور به حساب بانکی دسترسی ندارند.

سرانجام، السالوادور می تواند با تبدیل شدن به قطب اصلی استخراج بیت کوین مانند ایسلند، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) را جذب کند.

در ماه مارس(اسفند)، بانک آمریکا گزارشی تند در مورد ارزهای رمزنگاری شده منتشر کرد که در آن آمده بود که تنها مورد استفاده مناسب بیت کوین، گمانه زنی های قیمت است.

آزمایش جنجالی بیت کوین السالوادور

رئیس جمهور نجیب ابوکیله، پس از کنار گذاشتن پول رایج خود در دو دهه گذشته، تصمیم گرفت کشور خود را به یک آرمان شهر ارز رمزنگاری شده تبدیل کند.

قانون بیت کوین وی پس از رای قانونگذاران السالوادور به تصویب بیت کوین به عنوان وجه قانونی در اواخر ژوئن(تیر)، در ماه سپتامبر(شهریور) به اجرا در می آید.

در حالی که ابوکیله فوراً تبدیل به یک سوپراستار در جامعه ارزهای رمزنگاری شده شد، فشار ارز دیجیتال او نیز انتقادهای زیادی را از سوی تحلیلگران و سالوادوری ها به همراه داشت.

صندوق بین المللی پول(IMF)، مجموعه ای از ریسک های ناشی از پذیرش ارزهای دیجیتال را محکوم کرد. در همین حال، مودیز(Moody’s) رتبه کشور را تا حدی کاهش داد. زیرا بیت کوین مذاکراتش با صندوق بین المللی پول را به خطر انداخت.

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که ۸۲.۵ درصد از مردم السالوادور علاقه ای به دریافت حواله در بیت کوین ندارند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا