اخبار بیت کوینبرگزیده ها

حرکت شاخص ترس و طمع بیت کوین به سمت طمع برای اولین بار در ۱۲ هفته اخیر!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

به دلیل اینکه قیمت بیت کوین بعد از تاریخ ۱۲ می برای اولین بار از مرز ۴۰۰۰۰ دلار فراتر رفته است جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به افزایش قیمت بیت کوین امیدوار شده‌اند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین، که احساسات عمومی جامعه را در مورد ارزهای دیجیتال شاخص نشان می‌دهد، برای اولین بار در سه ماه اخیر به حالت حرص و طمع رسیده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته رشد سریعی داشت و بیش از ۱۰۰۰۰ دلار اضافه شد.

طمع در میان سرمایه‌گذاران بیت کوین

شاخص ترس و طمع یک معیار متداول است که جنبه‌های مختلفی را در جامعه ارزهای دیجیتال بررسی می‌کند تا احساسات کلی نسبت به بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال را تعیین کند. معیارهایی که برای اندازه‌گیری این شاخص بررسی می‌شود شامل نظرسنجی‌ها، نظرات رسانه‌های اجتماعی، نوسان قیمت و حجم خرید و فروش است.

نتایج نهایی به صورت عددی از ۰ به معنی ترس شدید تا ۱۰۰ به معنی حرص و طمع زیاد نمایش داده می‌شود. همانطور که تیم طراح این شاخص توضیح داده‌اند. بازار ارزهای دیجیتال بسیار احساسی است زیرا مردم هنگام افزایش قیمت حریص می‌شوند که منجر به FOMO می‌شود یا اغلب هنگام مشاهده اعداد قرمز رمزارز‌های خود را به صورت احساسی می‌فروشند.

با ریزش قیمت بیت کوین، این معیار ماهها در حالت ترس و حتی ترس شدید بود. در واقع، از ۱۲ می ‌زمانی که قیمت بیت کوین سقوط آزاد خود را از نزدیک به ۶۰،۰۰۰ دلار آغاز کرد، این شاخص در محدود ترس قرار گرفت.

اما اکنون آخرین تحولات قیمت بیت کوین احساسات مردم را تغییر داده است. در نتیجه، این شاخص پس از چندین بار سقوط به ۱۰ (ترس شدید) برای اولین بار در حدود سه ماه گذشته به عدد ۶۰ (حرص) رسیده است.

حرکت شاخص ترس و طمع بیت کوین به سمت طمع برای اولین بار در 12 هفته اخیر!

طمع خوب است یا بد؟

فارغ از عوامل ذکر شده در بالا، شاخص ترس و طمع شاید بیشترین ارتباط را با قیمت بیت کوین داشته باشد. در نتیجه، خارج شدن از منطقه ترس به طمع در حال حاضر می‌تواند به افزایش اخیر قیمت مرتبط باشد.

به هر حال، بیت کوین کمتر از دو هفته پیش به پایین‌ترین سطح قیمت چند ماهه یعنی ۲۹،۰۰۰ دلار رسید و در نتیجه این شاخص به عدد ۱۰ (ترس شدید) رسید. در حالی که جامعه ارز دیجیتال انتظار ریزش بیشتری از بیت کوین داشت، قیمت بیت کوین در جهت مخالف قرار گرفت و شروع به رشد کرد.

بیت کوین ظرف چند روز، سطح قیمت ۳۰،۰۰۰ دلار را پس گرفت و حتی از ۴۰،۰۰۰ دلار فراتر رفت. بیت کوین توانست به بالاترین سطح ۱۰ هفته‌ای خود یعنی بیش از ۴۲،۵۰۰ دلار برسد.

بنابراین، باید در نظر داشت که حرص و طمع بیش از حد می‌تواند اصلاحات قیمت را به دنبال داشته باشد، درست مانند افزایش قیمتی که بعد از ترس شدید در بازار ایجاد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا