اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

درباره بروزرسانی EIP-1559 اتریوم چه می دانید؟

EIP-1559 چیست و چگونه اتریوم را تغییر می دهد؟
EIP-1559 یا طرح ۱۵۵۹ بهبود اتریوم، برای بهبود مکانیسم کارمزد بلاکچین طراحی شده است. طرح جدید مزایده را به عنوان اهرم اصلی محاسبه هزینه گس (Gas) حذف می کند. در حال حاضر، کاربران مقداری پول برای پردازش تراکنش های خود توسط بلاکچین اتریوم پیشنهاد می دهند. این قاعده در حال حاضر به سادگی می تواند به عنوان “هرچه بیشتر پرداخت کنید، معامله سریعتر انجام می شود” توصیف شود.

طرح جدید با افزودن پاداش پایه برای ماینرها، نحوه پردازش معاملات در شبکه را کاملاً تغییر می دهد و به کاربران اجازه می دهد ساختار کارمزد پایدارتری در شبکه داشته باشند و هزینه کمتری را برای تراکنش ها پرداخت کنند. ساختار فعلی کارمزد ها به دلیل ناتوانی در انجام معاملات سریع بدون پرداخت سه برابر کارمزد بیشتر از متوسط، باعث افزایش هزینه های اضافی می شود.

وقتی شبکه تحت بار زیاد باشد چه اتفاقی می افتد؟
همانطور که در سوالات متداول ذکر شده است، کارمزد پایه مانند ساختار کارمزد فعلی افزایش می یابد. اما تفاوت اصلی در این خواهد بود که پس از به روزرسانی EIP-1559، به دلیل کارمزد پایه، شاهد افزایش ۵ تا ۸ برابری قیمت گس نخواهیم بود. در ساختار کارمزد جدید، “امتیازاتی” ارائه می شود که به عنوان پاداش برای ماینرها عمل می کند تا تراکنش های خاصی را در صورت شلوغی شبکه انجام دهند.

آیا ماینر ها می توانند هزینه تراکنش را بسیار بالا ببرند؟
از لحاظ تئوری، بله. برخی از ماینرها می توانند معاملاتی را که مقدار مشخصی از امتیازات را شامل نمی شود نادیده بگیرند. در آن صورت، آنها ممکن است از عدم دریافت کارمزد پایه ضرر کنند، اما از امتیازات بالا سود بیشتری دریافت خواهند کرد. با این حال، چنین استراتژی به نفع ماینر ها نیست. از آنجایی که اکثر معاملات فاقد هرگونه امتیاز هستند، آنها با از دست دادن توانایی دریافت پول از کارمزد، درآمد سایر ماینر ها را افزایش می دهند.

هاردفورک چگونه می تواند بر قیمت اتریوم تأثیر بگذارد؟
هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. از یک سو، اجرای کارمزد پایه به این معنی است که اتریوم بیشتری در طول زمان سوزانده می شود. اما از سوی دیگر، ماینرها پاداش های کمتری دریافت می کنند، که آینده اتریوم را زیر سوال می برد.

اما ما نمی توانیم اثر تورم زایی مورد بحث توسعه دهندگان در پرسش های متداول را که ممکن است قیمت این رمزارز را به دلیل کاهش تدریجی عرضه از طریق سوزاندن کارمزد کاهش دهد، انکار کنیم. هاردفورک به احتمال زیاد در ۵ آگوست (۱۴ مرداد) اجرا می شود. در حال حاضر، قیمت اتریوم به هیچ وجه به اخبار واکنش نشان نمی دهد و فقط احساسات عمومی بازار را دنبال می کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا