NFTاخباراخبار NFT

توکن CryptoPunk #4458 به قیمت ۴۸ ETH معادل ۱۳۲،۶۶۱.۴۴ دلار فروخته شد

یک تصویر پیکسلی از یک مرد پانک(اراذل و اوباش) با قیمت بیش از ۴۸ ETH معادل ۱۳۲،۶۶۱.۴۴ دلار، توسط کد 0x9e427e به 0x76b8a6 فروخته شد. به علاوه، این نشانه افزایش محبوبیت بازار توکن های غیر قابل تعویض (NFT) است. به عبارت دیگر، NFT در سال گذشته طرفداران زیادی به دست آورده است.

CryptoPunk 4458 Sold for 48 ETH 132661.44 CoinQuora — Mozilla Firefox 229x300 - توکن CryptoPunk #4458 به قیمت 48 ETH معادل 132،661.44 دلار فروخته شد

NFT یک طراحی رمزنگاری شده از اقلام واقعی یا غیر واقعی در بلاک چین است. بنابراین، آنها نماد مالکیت یک دارایی هستند که با آن دارایی اعم از املاک و مستغلات، هنر، کتابهای مصور یا تقریباً هر چیزی، ارتباط دارند.

این فروش در پلتفرم NFT  کریپتو پانکز (Crypto Punks) انجام شد. ویژگی هایی که در این NFT با نام “Punk #4458” وجود دارد، نقاط پانک، ریش جلو و موهای دلقک مانند سبز هستند. یکی از ۶۰۳۹ مرد پانک با سقف ۱۰۰۰۰ عدد، آن را به یک کالای کمیاب در محافل NFT تبدیل می کند.

از سوی دیگر، پانک شماره ۴۴۵۸ به صورت رایگان به دست 0x6f4a2d، مالک سابق، در سال ۲۰۱۷(۱۳۹۶) رسید. علاوه بر این، پانک دیروز پیشنهاد ۳۹ ETH  معادل ۹۶،۸۴۲ دلار را دریافت کرد. متأسفانه، به نظر می رسید آنها این پیشنهاد را قبل از فروش امروز صبح رد کرده اند.

چنین معاملاتی یک گام بزرگ برای بخش نسبتاً کوچک NFT است. این بخش، کمتر از ۲ درصد از کل بازار رمزارز را به خود اختصاص داده است. با این حال، NFT ها کمتر از ۵۰ میلیون دلار فروش را در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) تخمین زده اند. اما، در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) بیش از ۲۵۰ میلیون دلار فروش داشته است.

سرانجام، تبلیغات در سال ۲۰۲۱(۱۴۰۰) حتی بیشتر شد. در نتیجه، داده ها نشان می دهد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار،آثار هنری NFT تنها در ۳۰ روز گذشته، مبادله شده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:coinquora.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا