اخباراخبار ارز دیجیتال

راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی ونزوئلا

بر اساس گزارش بلومبرگ ، بانک مرکزی ونزوئلا در تلاش برای مهار تورم افسارگسیخته ، ۶ صفر را از واحد پول خود حذف کرده و ۱ اکتبر(۹مهر) یک بولیوار دیجیتال را وارد چرخه میکند.

به عنوان یک نمونه ارز دیجیتال بانک مرکزی ، بولیوار دیجیتال پس از فاش شدن در فوریه امسال توسط حساب توییتری بانک مرکزی ونزوئلا، دیروز اعلام شد. راه اندازی آن و حذف صفر بولیوار تلاش دولت ونزوئلا برای حفاظت از استفاده از ارز خود در مواجهه با استفاده گسترده از دلار آمریکا در این کشور است – که خود توسط دولت برای مهار تورم در سال ۲۰۱۷(۹۶) معرفی شد.

تورم افسارگسیخته مسئله ای عظیم برای این کشور آمریکای جنوبی بوده است، چرا که «شاخص تورم cafe con Leche» بلومبرگ تنها در سال گذشته افزایش ۲۵۷۵ درصدی را به ثبت رسانده است. این سومین حذف صفر مجدد واحد پول ونزوئلا در ۱۵ سال گذشته است که رئیس جمهور سابق متوفی هوگو چاوز در سال ۲۰۰۷(۸۶) سه صفر را از این ارز حذف کرد.

آمریکای لاتین در حال حاضر در مرکز یک جنبش قانونگذاری رمزارز قرار دارد، چرا که تنها در روز سه شنبه یک سناتور اروگوئه ای لایحه ای را معرفی کرد که اجازه میداد کریپتو به عنوان وسیله قانونی پرداخت قراردادها در این کشور استفاده شود. در حالی که برخی گزارش های اولیه بیان می کردند که این لایحه رمزارز را وجه قانونی کشور میکند ، اما بعدا مشخص شد که این لایحه دامنه محدودتری دارد.

در همین حال ، السالوادور تا ۱ سپتامبر(۱۰شهریور) – تاریخی که بیت کوین در این کشور به پول قانونی تبدیل می شود ، روز شماری می کند. این کشور آمریکای مرکزی پس از تصمیم بحث برانگیز رئیس جمهور نجیب ابوکیله برای تصویب قانون در کنگره این کشور در ماه ژوئن(خرداد) ، اولین کشور در جهان بود که این حرکت را انجام داد.

اگر چه با وجود اعتراضاتی که نسبت به این طرح مقابل مجلس ملی، علیرغم ممنوعیت تجمع های بزرگ به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر کووید -۱۹ برگزار شد، این طرح از حمایت گسترده مردم برخوردار نیست. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، کمتر از ۲۰٪ السالوادوری ها از این ایده حمایت می کنند.

 

 

این مطلب صرفا ترجمه ای از منبع یاد شده است و آکادمی هلاکوئی مسئولیتی در قبال آن ندارد. 

منبع:forkast.news

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا