اخباراخبار سهام های بین المللی

بهبود برکشایر هاتاوی بعد از دوران پاندمی

برکشایر هاتاوی (NYSE: BRKa) وارن بافت روز شنبه گفت بسیاری از مشاغل خود از اوایل دوره پاندمی در حال بهبود هستند که همین امر باعث افزایش سود و درآمد می شود. شرکت بافت از سال ۱۹۶۵ فعالیت می کند، همچنین با خرید مجدد ۶ میلیارد دلار از سهام خود در سه ماهه دوم ، اطمینان را نسبت به آینده خود نشان داد.
شرکت های تولیدی ، خدماتی و خرده فروشی در اوماها(Omaha) ،سال گذشته با کاهش فعالیت های اقتصادی ، افزایش بیکاری و …خسارت دیدند اما اکنون ، برکشایر گفت که مشاغلی مانند خطوط راه آهن BNSF ، هواپیماهای لوکس NetJets و نمایندگی های خودروهای مشابه آن با وجود اختلال در زنجیره تامین و هزینه های بیشتر ، بازیابی های قابل توجهی را ثبت می کنند و در کل، شرایط بهتری در این خصوص ایجاد شده است.

سود عملیاتی سه ماهه دوم ۲۱ درصد افزایش یافت و به ۶.۶۹ میلیارد دلار یا معادل ۴.۴۲۴ دلار برای هر سهم کلاس A رسید که از ۵.۵۱ میلیارد دلار یا حدود ۳.۴۶۳ دلار به ازای هر سهم نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
درآمد خالص ، شامل سود سهام معمولی مانند شرکت اپل (NASDAQ: AAPL) و بانک آمریکا (NYSE: BAC) ، با افزایش ۷ درصدی به ۲۸.۱ میلیارد دلار یا ۱۸،۴۸۸ دلار در هر سهم کلاس A ، از ۲۶.۳ میلیارد دلار یا ۱۶.۳۱۴ دلار در هر سهم رسید.برکشایر همچنین دارای مشاغلی مانند بیمه گر خودرو Geico و See’s Candies است. همچنین بافت(Buffett) به شدت اقدام به خرید مجدد سهام برکشایر کرده است.

قیمت سهم در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰)به میزان ۲۳.۷ درصد افزایش یافته است و از ۱۸.۱ درصد افزایش استاندارد نیز فراتر رفته است اما در سال های ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)و ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)به طور قابل توجهی از این شاخص عقب افتاده بود. درآمد خالص با سودهای تحقق نیافته در اپل ، بانک آمریکا و شرکت امریکن اکسپرس (NYSE: AXP) تقویت شد ، جایی که سرمایه گذاری های برکشایر در ژوئن(تیر) به ترتیب به ۱۲۴.۳ میلیارد دلار ، ۴۲.۶ میلیارد دلار و ۲۵.۱ میلیارد دلار رسید.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا