اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوینمطالب ویژه

لمس قریب الوقوع تراز ۵۰ هزار دلار توسط بیت کوین در گروی شکست قاطعانه مقاومت ۴۵ هزار دلاری است

بیت کوین (BTC) پس از پشت سر گذاشتن مقاومت اصلی ۴۰۰۰۰ دلار، به بالاترین سطح قیمت خود در دو ماه اخیر، یعنی ۴۳۹۰۱ دلار رسید. ارز رمزنگاری شده برتر بازار توانست این مقاومت طولانی مدت خود را به یک حمایت اصلی تبدیل کند؛ اکنون به نظر می رسد در آینده نزدیک می تواند ۴۵ هزار دلار را فتح کند. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۴۴۹۹۰ دلار معامله می شود و به نظر می رسد برای لمس مقاومت ۵۰ هزار دلاری موقعیت خوبی دارد.

مقاومت کلیدی بعدی بیت کوین در تراز ۴۵ هزار دلار قرار دارد و در صورت ادامه این روند صعودی، این مقاومت کلیدی به حمایت تبدیل می شود و لمس ۵۰ هزار دلار قریب الوقوع خواهد بود. گفتنی است که بیت کوین برای اولین بار طی ۴ سال گذشته ۱۰ کندل سبز متوالی را ثبت کرده است.

بیت کوین برای دومین بار در این ماه از بازه محدود قیمت دو ماهه خود خارج شده است و قطعاً این اتفاق راه رسیدن به ۵۰ هزار دلار را آسان تر می کند.

با افزایش قیمت بیت کوین، میزان عرضه بیت کوین در صرافی ها با کاهشی مداوم روبرو شده است. هفته گذشته هم شاهد جابجایی حجم زیادی بیت کوین در صرافی ها بودیم. خروج بیت کوین از صرافی ها اغلب سیگنالی صعودی تلقی می شود زیرا معامله گران دارایی های خود را در انتظار افزایش قیمت به کیف پول خود منتقل می کنند.

نکته مهم دیگر این است که در حال حاضر، حرکات قیمتی بیت کوین در جهتی معکوس با طلا پیشروی می کند. به طوریکه همزمان با افزایش قیمت اخیر بیت کوین، طلا روندی نزولی را در پیش گرفت. BTC و طلا غالباً به عنوان منابع ذخیره ارزش با یکدیگر در حال رقابت هستند و در حال حاضر بیت کوین به وضوح از نظر بازگشت سرمایه (ROI) برنده این رقابت است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: coingape

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا