اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

فروش یک میلیارد دلاری اکسی اینفینیتی | رکورد بازی‌های بلاکچینی شکسته شد!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) اولین بازی NFT اتریوم است که ۱ میلیارد دلار فروش داشته است یک پنجم فروش اکسی اینفینیتی طی هفته گذشته بوده است.

تا زمان نگارش این خبر، ۱،۰۵۵،۷۳۵ دلار توکن از بازی پوکمون با ۲.۴ میلیون تراکنش دست به دست شده است. برای این بازی ۳۲۴،۸۵۰ خریدار، ۹۳۶،۰۶۵ مالک و بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه وجود دارد.

این نقطه عطف جدید، شاهدی است که نشان می‌دهد بازی‌های بلاکچینی که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، تابستان امسال واقعاً شکوفا شده است. تقریباً یک پنجم فروش Axie Infinity در هفته گذشته و سه چهارم آن در ماه گذشته بوده است.

اکسی اینفینیتی اولین بازی NFT است که از فروش ۱ میلیارد دلار فراتر رفته است. بازی پرفروش بعدی NBA Top Shot است. این بازی یک بازی کارت ترید بسکتبال است که روی بلاکچین Flow اجرا می‌شود و تا کنون ۶۷۵ میلیون دلار فروش داشته است. همچنین بازی CryptoPunks روی اتریوم هم  با ۶۵۷ میلیون دلار فروش در رتبه دوم قرار دارد.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

اکسی‌ها یکسری هیولاهای کوچک هستند که به نبرد هم می‌روند. اکسی‌ها مانند پوکمون وضعیت‌های مختلفی دارند و در نبرد با سایر بازیکنان سرنوشت آنها مشخص می‌شود. وجود ارزهای دیجیتال، این بازی را بسیار سودآورتر از پوکمون‌ها کرده است و بازیکنان را تشویق می‌کند تا هزینه کنند و با هر شانس، درآمد کسب کنند.

به همین دلیل بازی اکسی اینفینیتی بسیار گران شده است. در حالی که انجام یک بازی پوکمون جدید زیر ۶۰ دلار هزینه دارد، یک هیولای تک Axie Infinity چند صد دلار هزینه دارد.

با این حال، بر خلاف هیولاهای پوکمون، بازیکنان آزادند که توکن Axie Infinity خود را در بازارهای دیگر بفروشند. با توجه به نقطه عطف فروش ۱ میلیارد دلاری امروز، به وضوح مشخص است که این بازی به هدف خود رسیده است. توسعه دهنده Sky Mavis این مدل را “بازی برای کسب درآمد” می‌نامد.

در نوامبر ۲۰۲۰، توسعه‌دهنده ویتنامی Axie Infinity Shards (AXS) را راه‌اندازی کرد، یک توکن مدیریتی که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در مورد آینده بازی رای دهند. این توکن در یک ماه گذشته رونق یافته است. در ۲۰ جولای، ارزش بازار توکن AXS، حدود ۹۰۰ میلیون دلار بود. در حال حاضر، ارزش بازار آن ۲.۶ میلیارد دلار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا