اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام بین المللیوضعیت کرونا

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

با توجه به ظهور موج جدیدی از همه گیری کروناویروس ، اصلی ترین داده های اقتصادی ایالات متحده در هفته آینده گزارش هایی از نرخ تورم قیمت های مصرف کننده و تولیدکننده منتشر خواهد شد. سرمایه گذاران با دقت به دنبال سرنخ هایی در مورد اینکه چه زمانی فدرال رزرو شروع به کاهش برنامه محرک خود می کند، هستند. همچنین تعدادی از مقامات فدرال رزرو قرار است در طی هفته آتی سخنرانی کنند و اظهارنظرهای آنها می تواند موضع فدرال رزرو در مورد زمان کاهش برنامه خرید اوراق را روشن تر کند. فصل درآمد ادامه خواهد یافت اما با روند روبه پایان فصل درآمد، تعداد گزارشات روبه کاهش است. بیت کوین در سقف قیمتی دو ماه اخیر خود معامله می شود. انگلیس داده های اقتصادی در زمینه ی رشد سه ماهه دوم خود را منتشر می کند.

 

آنچه در خصوص رویدادهای بازار در هفته پیش رو باید بدانید به شرح زیر می‌باشد:

 

۱.داده های نرخ تورم
شاخص قیمت مصرف کننده(CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ایالات متحده به ترتیب در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه منتشر می شوند که بینشی از روند فعلی نرخ تورم ارائه می دهد. نرخ تورم یکی از عوامل اصلی در بازار کار است ، که فدرال رزرو هنگام تصمیم گیری در مورد سیاست های پولی خود به آن توجه می کند.

انتظار می رود CPI پس از جهش ماه گذشته به ۰.۹درصد ، که بیشترین رشد آن از ژوئن ۲۰۰۸(خرداد ۱۳۸۷) بود ، اندکی کاهش یابد. فدرال رزرو اعلام کرده است که جهش در نرخ تورم موقتی است ، اما احساسات بازار تحت تاثیر ترس از نرخ تورم بالاتر و در نتیجه کاهش ناگهانی برنامه های بانک قرار گرفته است.

گزارش روز جمعه اشتغال بخش غیر کشاورزی قوی تر از آنچه انتظار می رفت ،اعلام شد.

تعداد مشاغل بالاتر همراه با داده های ناخوشایند از نرخ تورم می تواند مقامات فدرال رزرو را وادار کند تا برنامه های خود را برای کاهش خرید اوراق قرضه در ماه سپتامبر(شهریور) اعلام کنند.

 

۲.سخنرانی مقامات فدرال ررزو
چندین مقام از فدرال رزرو قرار است در هفته آینده سخنرانی کنند ، از جمله رافائل بوستیک ، رئیس فدرال آتلانتا و توماس بارکین ، رئیس فدرال رزروموند ، چارلز ایوانز ، رئیس فدرال رزرو شیکاگو روز سه شنبه و استر جورج ، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی.

بوستیک و بارکین تمایل به کاهش دارند ، بنابراین اظهارات آنها مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت.

در ماه ژوئن(خرداد) ، مقامات شروع به بحث و گفتگو کردند که بانک مرکزی چگونه می تواند حمایت های اضطراری خود را برای بازیابی اقتصاد و مهار موج جدید سویه دلتا ویروس کرونا را به آرامی اعمال کنند.

 

۳.کاهش انتشار گزارشات فصل درآمد

فصل درآمد در هفته آینده ادامه خواهد داشت ، اما با توجه به روز های پایانی آن تعداد گزارشات که قرار است منتشر شوند ، روبه کاهش است.

برخی از اسامی گزارشات در این هفته عبارتند از :
AMC Entertainment (NYSE: AMC) ، Softbank (T: 9984) ، Coinbase Global Inc (NASDAQ: COIN) ، Sysco (NYSE: SYY) ، Chesapeake Energy (NYSE: CHK) ، eBay (NASDAQ: EBAY ) ، وندی (NASDAQ: WEN) ، Lordstown Motors (NASDAQ: RIDE) ، والت دیزنی (NYSE: DIS) و Airbnb (NASDAQ: ABNB).

تا به حال فصل درآمد به خوبی پیش رفته است ، از ۴۲۷ شرکت S&P 500 که تا کنون درآمد خود را گزارش کرده اند ، ۸۷.۶ درصد از آن انتظارات تحلیلگران را برآورده کردند.

 

۴.بازیابی احساسات بازار ارز دیجیتال و رشد قیمت بیت کوین
بیت کوین روز یکشنبه به بالاترین سطح قیمتی خود در دو ماه اخیر افزایش یافت ، زیرا احساسات بازار روبه بهبود است اما به زودی ها نمی توانیم از بهبود آن اطمینان حاصل کنیم.رمزارز پرچم دار بازار امروز تا ۴۵۲۸۴ دلار افزایش یافت که بالاترین رقم از اواسط ماه ژوئن(اواخر خرداد) است.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) ، مدیر ارشد فناوری صرافی Bitfinex ، روز جمعه در اظهارات خود به بلومبرگ گفت: “به نظر می رسد که حس و حال خوش بینی به بازارهای ارزهای رمزپایه بازگشته است. بیت کوین رو به رشد است و به دنبال آن ، اتریوم به کسب سود ادامه می دهد.

یکی از زمینه های عدم قطعیت برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ، لایحه زیرساختی ایالات متحده است که در حال حاضر از طریق کنگره در حال پیاده سازی است ، که شامل مالیات در دنیای ارز های دیجیتال است.

 

۵.تولید ناخالص داخلی بریتانیا
بریتانیا قرار است پنجشنبه آمار رشد تولید ناخالص داخلی ماه ژوئن(خرداد) را منتشر کند که با توجه به آن ، می توانیم تصویری کامل از نحوه عملکرد اقتصاد در سه ماهه دوم سال داشته باشیم. با کاهش محدودیت های ویروس کرونا ، اقتصاددانان انتظار دارند که اقتصاد پس از افت در ابتدای سال ، حدود ۵ درصد رشد کند.

همچنین روز پنجشنبه منطقه یورو آمار و ارقامی در رابطه باتولیدات صنعتی در ماه ژوئن منتشر می کند که اقتصاددانان انتظار دارند کند باقی بماند.

 

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا