اخبار بیت کوینبرگزیده ها

بازار صعودی ارزهای دیجیتال | بیت کوین ۵۰ هزار دلاری در راه است!

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بازار ارزهای دیجیتال همچنان به خروج از رکود تابستانی خود ادامه می‌دهد.

در تاریخ ۹ آگوست، قیمت بیت کوین برای اولین بار از تاریخ ۱۶ می به کانال ۴۶ هزار دلار وارد شد و تا ۴۶،۶۳۰ دلار صعود کرد.

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین کمی کاهش یافته و در حال حاضر در محدوده ۴۵،۴۰۰ دلار معامله می‌شود.

bitcoin-passes-46000
نمودار کندل یک روزه قیمت بیت کوین.

قیمت بیت کوین از اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی تا اوایل ماه می سال جاری، به طور پیوسته در حال افزایش بود و در تاریخ ۱۴ آوریل، به بالاترین سطح خود یعنی ۶۴،۸۰۵ دلار رسید. با این حال، در اواسط ماه می و با توقف پذیرش بیت کوین از سوی شرکت تسلا (Tesla) به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی و همچنین، سرکوب ارزهای دیجیتال در چین، بازار کریپتو افت شدیدی را تجربه کرد.

در آن زمان، بیت کوین بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد و حتی در ماه گذشته چندین بار به زیر سطح ۳۰ هزار دلار نیز سقوط کرد. با این حال، این ارز دیجیتال در حال حاضر بیش از ۱۷٫۷۸ درصد در هفته گذشته و نزدیک به ۳۶ درصد در ۳۰ روز گذشته رشد داشته و بسیاری از ارزهای دیجیتال نیز روند صعودی آن را دنبال کرده‌اند.

اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است!

تام لی (Tom Lee)، تحلیلگر فاندسترات (Fundstrat)، در مصاحبه جدید خود با CNBC گفت که وی سیگنال قوی را برای خرید بیت کوین شناسایی کرده است.

با صعود قیمت بیت کوین به کانال ۴۶ هزار دلار، قیمت این ارز دیجیتال از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود که در حال حاضر در محدوده ۴۴،۹۸۲ دلار قرار دارد، فراتر رفت.

لی فکر می‌کند که اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت کوین باشد؛ چون میانگین سود آن تقریباً ۱۸۰ درصد است. از این رو، وی قانون شماره سه فاندسترات برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال را تکرار کرد:

شما همیشه زمانی اقدام به خرید بیت کوین می‌کنید که قیمت آن از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود فراتر رود.

bitcoin-passes-46000
نمودار قیمت بیت کوین به همراه میانگین متحرک ۲۰۰ روزه آن.

تحلیلگر فاندسترات همچنین خاطرنشان کرد که ارز دیجیتال برتر جهان تاکنون در مدیریت حملات نظارتی و قانونی از سوی چین و ایالات متحده به خوبی عمل کرده و در برابر نبرد سختی که در واشنگتن در مورد لایحه اصلاحات زیرساختی آمریکا در جریان است، بسیار مقاوم بوده است.

بازار سبز آلت کوین‌ها!

به دنبال رشد قیمتی بیت کوین، اتریوم نیز که طی آخر هفته توانست برای اولین بار از ماه می از مرز ۳ هزار دلار عبور کند، در حال حاضر در محدوده قیمتی ۳،۱۲۵ دلار معامله می‌شود. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت این آلت کوین برتر طی هفت روز گذشته، ۲۵٫۲۵ درصد و در ۳۰ روز گذشته، بیش از ۴۷ درصد افزایش یافته است.

اگرچه بسیاری از ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته شاهد افزایش دو رقمی قیمت خود بوده‌اند، اما رالی صعودی اتریوم بیشتر به اجرای هارد فورک لندن نسبت داده می‌شود.

در همین حال، توکن پروژه اینترنت کامپیوتر (Internet Computer)، متعلق به شرکت دفینیتی (Dfinity) نیز همچنان به عملکرد چشمگیر خود ادامه می‌دهد. قیمت این توکن در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲۲ درصد افزایش یافته و در حال حاضر، در محدوده ۷۳٫۵۸ دلار قرار دارد.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت توکن ICP در یک هفته اخیر بیش از ۶۱ درصد افزایش یافته است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در جایگاه شانزدهم فهرست ارزهای دیجیتال برتر قرار دارد.

میم کوین‌های محبوب بازار، یعنی دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) نیز با افزایش قیمت قابل‌توجهی روبه‌رو بوده‌اند. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت دوج کوین در مقایسه با هفته گذشته، ۲۸٫۳۱ درصد رشد کرده و در حال حاضر، قیمت آن در محدوده ۰٫۲۶ دلار قرار دارد. رشد هفتگی قیمت این میم کوین حتی از بیت کوین و اتریوم هم بیشتر بوده است.

در همین حال، قیمت شیبا اینو نیز حدود ۲۵ درصد در مقایسه با هفته گذشته افزایش یافته است. رشد قیمتی این میم کوین در حالی رخ داده که توسعه‌دهندگان آن روز شنبه ۳٫۶۵ میلیارد واحد توکن SHIB به ارزش ۲۵ هزار دلار را سوزاندند.

ریون کوین (Ravencoin)، یکی دیگر از رمزارزهایی است که در هفته گذشته عملکرد قابل‌توجهی را از خود به نمایش گذاشت. این ارز دیجیتال که در حال حاضر جایگاه هفتادوششم فهرست ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار را در اختیار دارد، در هفت روز گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد داشته و قیمت آن به ۰٫۱۲۵ دلار رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا