اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام؛ سه شنبه ۱۹ مرداد

نفت خام صبح روز سه شنبه در آسیا افزایش یافت و بخشی از ضررهای روز گذشته خود را جبران کرد که باعث شد طلای سیاه به کف قیمتی خود در سه هفته گذشته برسد. با این حال ، همچنان نگرانی های تقاضای سوخت در زمینه افزایش موارد مبتلا به کووید-۱۹ ادامه دارد.

تا ساعت ۱۲:۳۱ صبح به وقت ET (4:31 صبح به وقت گرینویچ) ، معاملات آتی نفت برنت با رشد ۰.۴۲ درصدی به ۶۹.۳۳ دلار رسید و ۲.۳ درصد در روز دوشنبه سقوط کرد. معاملات آتی WTI با ۰.۶ درصد کاهش در ۶۶.۹۲ دلار معامله می شود که معاملات  روز گذشته ۲.۶ درصد کاهش یافت.

چین روز دوشنبه موارد مبتلای بی سابقه ای را گزارش کرد و با توجه به اینکه بزرگترین واردکننده نفت جهان همیشه در تلاش است که موارد مبتلا به کووید-۱۹ را به صفر برساند ، به دنبال آن محدودیت های کووید-۱۹ در بخشهای وسیعی از این کشور اعمال شده است که به نوبه خود چشم انداز تقاضای سوخت را کمرنگ کرده است.

ویکاس دوویدی (Vikas Dwivedi)، اقتصاددان نفت و گاز Macquarie Capital ، به بلومبرگ عنوان کرد:
“میزان عبور در جاده ها و ترافیک هوایی چین کاهش یافته است ، بنابراین آنچه که معامله گران در حال حاضر از خود می پرسند این است که آیا دیگر مناطق بزرگ مصرف کننده و تولیدکننده نفت ،شاهد اقدامات مشابه چین خواهند بود ویا خیر.

وی همچنین افزود: “ما می توانیم اثر دومینو را در مناطق دیگر که از رهبری چین پیروی می کنند ، ببینیم و منجر به کاهش تقاضای نفت تا پایان سال جاری و پس از آن شود.”

درحال حاضر ، سرمایه گذاران منتظر تصمیم اتحادیه اروپا در مورد تغییر یا عدم تغییر سیاست فعلی هستند که به آمریکایی ها اجازه ورود به آن را می دهد.

سرمایه گذاران همچنین منتظر داده های اقتصادی در رابطه با عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا هستند که قرار است در ساعات پایانی روز منتشر شود.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا