اخباراخبار بیت کوینتحلیلتحلیل بیت کوینمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۱۹ مرداد

قیمت بیت کوین پایین تر از سطح ۴۳۵۰۰ دلار اصلاح شد ولی همچنان نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار و ۴۲۸۰۰ دلار باقی ماند. این ارز دیجیتال در مقطعی، با قیمت ۴۲۸۵۵ دلار هم معامله شد و اخیراً روند افزایشی جدیدی را آغاز کرد.

در ادامه این مسیر صعودی، قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD ، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۴۰۰۰ دلار یک شکست قیمت دیده می شود. این جفت ارز اکنون بسیار بالاتر از تراز ۴۵۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

این ارز حتی از منطقه مقاومت ۴۶۰۰۰ دلاری نیز پیشی گرفت و سپس به فاز تحکیم سود وارد شد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۴۶۸۳۰ دلار در حال ترید شدن است.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 19 مرداد

یک کانال صعودی با مقاومتی نزدیک به ۴۵۶۵۰ دلار هم در همان نمودار در حال تشکیل است. در روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۷۲۰۰ دلار خواهد بود. هرگونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۴۸۰۰۰ دلار برساند.

اگر بیت کوین نتواند از سطح مقاومت ۴۷۲۰۰ دلار عبور کند، احتمالاً یک اصلاح نزولی را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۵۶۵۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۴۵۲۵۰ دلار شکل می گیرد. حمایت بعدی هم در نزدیکی تراز ۴۴۶۸۰ دلار می باشد. که به سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۲۸۵۵ دلار به سقف قیمت ۴۶۵۱۱ دلار نزدیک است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۴۵۶۵۰ دلار و ۴۴۶۸۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۷۲۰۰ و ۴۸۰۰۰ دلار.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا