اخبار بیت کوینبرگزیده ها

دارندگان بیت کوین هزاران برابر سرمایه گذاران طلا سود کردند!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طبق داده‌های اخیر بازار، نرخ بازگشت سرمایه (ROI) ده ساله بیت کوین به ۴۵۷،۷۰۳٪ + رسیده است. بیت کوین در مقایسه با دارایی‌هایی مانند طلا، نقره و سهام سنتی، دارایی جوانی است که سریعا در حال رشد است. به نظر متخصصان، بیت کوین هنوز هم می‌تواند بهتر عمل کند و نرخ بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشد.

طلا در برابر بیت کوین

در مقایسه با طلا که بیش از ۵۰ سال یک دارایی قابل معامله در بازارهای مختلف بوده است، سابقه معاملات بیت کوین تنها حدود ۱۰ سال است. این واقعیت بیت کوین را به یک دارایی بسیار آماتور تبدیل می‌کند که بسیار پر نوسان، ریسکی و گاهی نیز بیش از حد سودآور است.

نرخ بازگشت سرمایه دلاری طلا در ۱۰ سال گذشته با توجه به نرخ تورم حدود ۰ درصد بوده است. بنابراین این یک فرصت سرمایه‌گذاری مناسب به نظر نمی‌رسد زیرا دلارهایی که شما ۱۰ سال پیش در طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اید و امروز تصمیم گرفته‌اید که آن را خارج شوید، اکنون به دلیل تورم قدرت خرید کمتری دارند (البته این مشکل در ایران کمتر بوده است چون قیمت دلار در ایران کاملا افزایشی بوده است). اما آیا این باعث می‌شود طلا به سرمایه‌ای بد برای سرمایه‌گذاری در جهان تبدیل شود؟ بیایید تصور کنیم مانند بیت کوین طلا فقط ۱۰ سال سن داشت و نگاهی به نمودار آن بیندازیم.Bitcoin Gold Stocks ROI

همانطور که می‌بینید، نرخ بازگشت سرمایه طلا در ابتدای تاریخ بازار خود از زمانی که یک دارایی نابالغ بود، بیش از ۲۰۰۰ درصد رشد کرد. بیت کوین نیز همینطور است. با توجه به ناپختگی، اندازه کوچک و ویژگی‌های اساسی جذاب بیت کوین، عملکرد عالی این بازار را به ما نشان می‌دهد.

سهام در برابر بیت کوین

رقیب اصلی بیت‌کوین بازار سهام است که هنوز در بین سرمایه‌گذاران خصوصی و نهادی محبوبیت بیشتری دارد. بر اساس داده‌های TradingView، شاخص‌ها بازده سرمایه‌گذاری ۲۷۲ درصدی را برای بازار سهام در طول ۱۰ سال نشان می‌دهد که به طور متوسط یک بازده ۲۷ درصدی سالیانه برای افرادی است که تصمیم به سرمایه‌گذاری در سهام در سال ۲۰۱۱ گرفته‌اند.

کارشناسان مالی به دلیل ریسک بالا و نوسانات، بیت کوین را به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری توصیه نمی‌کنند. اما طبق آخرین اخبار، ورود عظیم سرمایه از سوی موسسات برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین وجود داشته است. چنین تمایلاتی احتمالاً باعث می‌شود بیت کوین در بلندمدت به یک دارایی بالغ و کم نوسان تبدیل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا