اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

سنا لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری را بدون هیچ اصلاحی در ضوابط مالیات ارز دیجیتال تصویب کرد

امروز ۱۰ آگوست(۱۹ مرداد) ،روز سه شنبه ، در نهایت سنا با تصویب لایحه زیرساختی ایالات متحده ۳۶۸۴ ،  انتظارات به پایان رسید. این بسته زیر ساختی در ماه های اخیر توجه بسیاری را جلب کرد زیرا احتمال قید تنظیم مقررات رمزارز ها در ایالات متحده وجود داشته است.

لایحه یک تریلیون دلاری توانست با ۶۹ رای موافق ، ۳۰ رای مخالف و یک رای ممتنع از سوی سناتور مایک راندز تصویب شود. این لایحه برای دولت بایدن در اولویت قرار داشت و علیرغم اینکه دموکرات ها به دنبال افزایش مبلغ آن بودند و جمهوری خواهان برعکس ، اما موفق شد تا از سوی دو حزب حمایت لازم را اخذ کند

روند تصویب این لایحه ، در ابتدا برای یک گروه دو حزبی و به ویژه برای جامعه ارز های دیجیتال بحث برانگیز شده بود.
طبق ضوابط تصویب شده در لایحه ، “هرگونه خدمات موثر در انتقال دارایی های دیجیتالی به نمایندگی از شخص دیگر”توسط هر کارگزاری در جهت گزارش به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) ، شناسایی می شود. صنعت ارز دیجیتال بلافاصله در این زمینه ابراز نگرانی کرد.

این قانون به طور بالقوه می تواند طرف هایی از جمله ماینرها ، سهامداران ، اپراتورهای گره و توسعه دهندگان نرم افزار را مسئول گزارش اطلاعات مالیاتی کاربران ارز دیجیتال کند که از نظر فنی امکان پذیر نیست.

دو اصلاحیه برای قید ارزدیجیتال در لایحه که طی هفته گذشته پیشنهاد شد، سرانجام توانست از سوی خزانه داری حمایت شود ، اما به دلیل کوتاه شدن روند تصویب لایحه ، به طورت سنتی رای نگرفت. سناتور پت تومی ، اصلاحیه پیشنهادی را برای موافقت همگانی به مجلس سنا ارائه کرد که برای تایید آن ، مستلزم است هیچ گونه رای مخالفی دریافت نکند.

سناتور ریچارد شلبی از آلاباما به دلیل تمایل به تصویب اصلاحیه ۵۰ میلیارد دلاری خود و افزودن مخارج نظامی به لایحه ، با این اصلاحیه مخالفت کرد.

لایحه در قدم بعدی باید در مجلس نمایندگان به تصویب برسد که تا سپتامبر(شهریور) در تعطیلات است. البته انتظار نمی رود در مجلس سفلا با مقاومت قابل توجهی روبرو شود.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:theblockcrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا