اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللی

شرکت Canadian Pacific پیشنهاد را برای خرید راه آهن کانزاس سیتی جنوبی شیرین تر می کند

بنابر گزارش رویترز، شرکت راه آهن کانادایی پسیفیک(Pacific Railway)، روز سه شنبه پیشنهاد خود را برای خرید شرکت کانزاس سیتی جنوبی(NYSE:KSU) از حدود ۲ میلیارد دلار به ۲۷.۲۹ میلیارد دلار افزایش داد و جنگ مناقصه با رقیب بزرگ، شرکت ملی راه آهن کانادا را عمیق تر کرد.

این پیشنهاد یک تجدید نظر از موضع دومین اپراتور راه آهن کانادا در ماه آوریل(فروردین) بر عدم افزایش پیشنهاد خود حساب می شود، اما هنوز کمتر از پیشنهاد خرید ۲۹.۵۶ میلیارد دلار است که توسط راه آهن ملی کانادا و کانزاس سیتی در ماه مه(اردیبهشت) به توافق رسید.

خرید اپراتور راه آهن ایالات متحده توسط هر یک از همتایان کانادایی، اولین راه آهن مستقیم متصل کننده کانادا، ایالات متحده و مکزیک را ایجاد می کند.

سهام کانزاس سیتی در معاملات پیش از فروش ۶.۶ درصد رشد به ۲۸۷ دلار افزایش یافت. این شرکت تاریخ ۱۹ اوت(۲۸مرداد) برای رای سهامداران خود به منظور توافق نهایی با شرکت ملی کانادا(Canadian National) تعیین کرده است.

پیشنهاد شرکت کانادایی پسیفیک(NYSE: CP) 300 دلار برای هر سهم کانزاس سیتی می باشد و شرکت ملی کانادا ۳۲۵ دلار برای هر سهم کانزاس سیتی در نظر دارد.

در حالی که Canadian Pacific در ماه مارس(اسفند۱۳۹۹) اقدام اولیه برای خرید کانزاس سیتی را انجام داده بود، شرکت ملی کانادا با یک پیشنهاد بالاتر وارد عمل شد.

پسیفیک کانادا گفته است که پیشنهاد رقیبش باعث کاهش رقابت و تأثیر منفی بر صنعت حمل و نقل خواهد شد.

کیت کریل(Keith Creel)، مدیر اجرایی پسیفیک کانادا در نامه ای به کانزاس سیتی گفت: “ما اطمینان داریم که هیئت حمل و نقل در نهایت پیشنهاد شرکت ملی کانادا را برای استفاده از رأی اعتماد رد خواهد کرد.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا