اخباراخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین USDC بر روی شبکه Ethereum Optimism قرار گرفت

استیبل کوین USD Coin (USDC)، که توسط شرکت پرداخت های دیجیتالی Circle منتشر شده است، دومین استیبل کوین بزرگ است که به دلار آمریکا متصل شده است. در روزهای اخیر، قابلیت دسترسی و عملکرد آن بهبود چشمگیری داشته است.

Optimism، قوی ترین شبکه مقیاس پذیری اتریوم، از USDC استقبال می کند
طبق اعلام رسمی Optimism PBC، از این پس کاربران USDC می توانند توکن های خود را از طریق بستر لایه ۲ منتقل کنند.

به این ترتیب، معاملات USDC، از جمله معاملات مربوط به صرافی غیرمتمرکز Uniswap، بسیار سریعتر، کارآمدتر و از نظر منابع، کم هزینه تر خواهند بود.

همانطور که قبلاً توسط U.Today پوشش داده شد، مکانیزم های Uniswap v3 در ۹ ژوئیه ۲۰۲۱ (۱۸ تیر) در Optimism مستقر شدند و سرعت و توان مبادله را به میزان قابل توجهی افزایش دادند.

این شبکه از مزایای راه اندازی خوش بینانه استفاده می کند که شامل ترکیب داده های چندین تراکنش با یک تراکنش است تا فشار معاملات بر شبکه اصلی اتریوم را کاهش دهد.

مارکت کپ USDC در Solana از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت
یک روز پس از ادغام با Optimism، جرمی آلیر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل Circle، نقطه عطف دیگری را در پذیرش USDC اعلام کرد. با دور شروع جدید صدور، مارکت کپ USDC در Solana (SOL) از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت.

بنابراین، ارزش بازار USDC مستقر در Solana تقریبا ۳/۵ برابر بیشتر از رقیب اصلی خود، Tether (USDT) است. طبق اعلام Tether Transparency، عرضه USDT در Solana معادل ۲۹۰ میلیون دلار است.

همانطور که U.Today گزارش داد، در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد)، USDC نسخه مبتنی بر Tron خود را منتشر کرد. با تقریباً ۳۲ میلیارد دلار USDT در گردش، Tron (TRX) یک پلت فرم اصلی استیبل کوین است.

ین مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا