اخباراخبار ارز دیجیتال

بانک جامائیکا اولین دسته از ارزهای دیجیتال ملی را تولید کرد

جامائیکا با ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) به شدت در حال پیشرفت است زیرا بانک جامائیکا یا BOJ، اولین دسته از CBDC این کشور را تولید کرده است.

BOJ رسماً اعلام کرد که بخش اختصاصی CBDC این بانک، روند تولید این ارز دیجیتال را در یک مراسم مالی روز دوشنبه به نمایش گذاشت.

فرایند صدور نسخه دیجیتال دلار جامائیکا (JMD) با مشارکت نایجل کلارک (Nigel Clarke)، وزیر دارایی جامائیکا، ریچارد بایلز (Richard Byles) فرماندار بانک مرکزی و گروهی از مدیران ارشد BOJ و همچنین یک تیم مدیریتی از شرکت فناوری ایرلندی eCurrency Mint انجام شد.

بر اساس این اعلامیه، BOJ در حال برنامه ریزی برای صدور ۲۳۰ میلیون JMD (۱/۴۷ میلیون دلار) در قالب CBDC به موسسات سپرده گذاری و ارائه دهندگان خدمات پرداخت مجاز، به عنوان بخشی از طرح آزمایشی ارزهای دیجیتال است که در ماه دسامبر (آذر) پایان می یابد.

وزیر کلارک خاطرنشان کرد که دولت جامائیکا پیشرفت سریعی در توسعه پروژه ارزهای دیجیتالی این کشور داشته است که نقش اساسی آن را در ایجاد اقتصاد دیجیتال در این کشور برجسته می کند. این مقام مسئول همچنین اظهار کرد که قانونگذاران محلی در حال کار بر روی یک اصلاحیه قانونی هستند تا مبنای قانونی CBDC جامائیکا را تا پایان سال ۲۰۲۱ فراهم کنند.

به گفته فرماندار بایلز، مرحله بعدی پذیرش CBDC در جامائیکا این است که با ارائه CBDC به کاربران، دسترسی گسترده به ارز های دیجیتال و پذیرش آنها را ایجاد کنیم.

این اعلامیه اشاره می کند که CBDC جامائیکا قصد دارد مزایایی از جمله “دسترسی آسانتر به ابزارهای کارآمد و ایمن” را برای کاربران فراهم کند. بانک مرکزی افزود: “برای موسسات سپرده گذاری و خود بانک مرکزی، CBDC فرصتی را برای بهبود فرایندها و هزینه های مدیریت وجوه ارائه می دهد.”

آخرین توسعه CBDC با برنامه های BOJ مطابقت دارد زیرا فرماندار بایلز اعلام کرده بود که راه اندازی اولیه CBDC جامائیکا برای ماه آگوست (مرداد) برنامه ریزی شده است. CBDC این کشور که توسط BOJ کنترل و صادر می شود، برای تکمیل اسکناس های جامائیکا طراحی شده است و به موسسات مالی اجازه می دهد تا با هر توکن دیجیتالی که به JMD وابسته است، به نسبت ۱: ۱، ارز را برای دارندگان حساب های شخصی و تجاری صادر کنند.

این اخبار در حالی منتشر می شوند که تعداد زیادی از کشورها به طور آزمایشی CBDC را ارائه می دهند، همچنین ونزوئلا قصد دارد CBDC خود را در اکتبر (مهر) راه اندازی کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:  cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا