اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل اخبار و قیمت نفت خام؛ چهارشنبه ۲۰ مرداد

صبح روز چهارشنبه قیمت نفت خام در آسیا به دنبال روشن شدن چشم انداز تقاضای سوخت افزایش یافت ، اما افزایش روزافزون موارد مبتلا به کووید -۱۹ در سطح جهانی ، روند روبه رشد طلای سیاه را محدود کرده است.

تا ساعت ۲۲:۲۷ به وقت ET (2:27 صبح به وقت گرینویچ) ، معاملات آتی نفت برنت با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۷۰.۶۷ دلار رسید و معاملات آتی WTI نیز با رشد ۰.۰۳ درصدی در ۶۸.۳۱ دلار معامله شد.

سهام ایالات متحده و اروپا در پی افزایش انتظارات مبنی بر ادامه روند صعودی میزان مصرف جهانی و افزایش شدید رقابت در بازار تا پایان سال ۲۰۲۱(دی ۱۴۰۰) ، رشد می کند.
فیل استریبل استراتژیست بازار (Phil Streible) کارگزاری Blue Line Futures LLC در این باره به رویترز گفت:

“نفت خام به لطف عملکرد قدرتمند بازارهای سهام ایالات متحده ، موفق است … در حالی که برخی از سرمایه گذاران خوشبین هستند که ضربات ناشی از گسترش شیوع سویه دلتا به تقاضا ، حتی اندکی هم روبه کاهش است”.

در همین حال ، اطلاعات عرضه نفت خام آمریکا از موسسه نفت آمریکا(API) از کاهش ۸۱۶ هزار بشکه از موجودی ذخایر خبر داد.

برای هفته منتهی به ۶ اوت(۱۵ مرداد) ، Investing.com کاهش ۱.۰۵۰ میلیون بشکه پیش بینی کرده بود در حالی که ۸۷۹.۰۰۰- بشکه در هفته گذشته ثبت شد.

درحال حاضر سرمایه گذاران منتظر داده های اقتصادی در رابطه با عرضه نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده هستند که قرار است درساعات پایانی روز منتشر شود.

Vandana Hari از Vanda (NASDAQ:VNDA) به بلومبرگ گفت:
“با این حال ، در آسیا ، گسترش سویه دلتا ویروس کووید-۱۹ به موجب سرعت پایین واکسیناسیون روبه افزایش است ومحدودیت های اعمال شده در جهت مهار همه گیری می تواند مصرف سوخت را مختل کند. افزایش تعداد موارد مبتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده نیز همچنان نگران کننده است.”

نفت به موجب چشم انداز تقاضای سوخت روشن تر افزایش یافته است ، اما مشکلات ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ همچنان پابرجاست.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا