اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۰ مرداد

اتریوم که اصلاحی نزولی را آغاز کرده بود، بالاتر از منطقه حمایتی ۳۰۰۰ دلار با فعالیت مناسب گاوها روبرو شد. به این ترتیب، توانست از سطح ۳۱۵۰ دلار گذشته و حتی تراز ۳۲۰۰ دلار را هم پشت سر بگذارد.

قیمت تا مرز ۳۲۳۳ دلار پیش رفت، اما نتوانست بالاتر از ۳۲۰۰ دلار بسته شود. در حال حاضر اتر هم مانند بیت کوین، در حال تحکیم سود زیر سطح ۳۲۰۰ دلار است. قیمت این ارز پایین تر از سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حرکت صعودی ۲۸۹۰ دلار به ۳۲۲۳ دلار شکسته شد.

با این حال، ETH هنوز با قیمتی بالاتر از سطح ۳۱۰۰ دلار (۳۱۸۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. یک خط روند صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به ۳۰۶۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال شکل گیری می باشد.

این خط روند با سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۲۸۹۰ دلار به سقف قیمت ۳۲۲۳ دلار انطباق دارد. از سوی دیگر، یک مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۲۰۰ دلار در مسیر صعود این ارز قرار خواهد گرفت. مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۲۳۰ دلار خواهد بود.

نمودار اتر 4 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 20 مرداد

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۳۲۰۰ دلار و ۳۲۳۰ دلار ممکن است افزایش دیگری را در پی داشته باشد. در این مورد، قیمت می تواند تراز ۳۳۵۰ دلار را نیز لمس کند. مقاومت اصلی بعدی ممکن است نزدیک سطح ۳۵۰۰ دلار قرار گیرد.

اگر اتریوم نتواند حرکت خود را بالاتر از سطوح مقاومتی ۳۲۰۰ و ۳۲۳۰ دلار ادامه دهد، می تواند اصلاح نزولی دیگری را آغاز کند. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۱۲۰ دلار می باشد.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۱۰۰ دلار می باشد. در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۳۰۶۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ در حال تشکیل است. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۳۰۰۰ دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳۰۶۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳۲۰۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا