اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیسهام شرکت های انرژی

سرمایه گذاری باتری فورد با SK Innovation به اروپا نیز گسترش خواهد یافت

بنابر گزارش رویترز-دیترویت، یکی از مدیران ارشد فورد روز چهارشنبه گفت: سرمایه گذاری مشترک در زمینه باتری خودروهای برقی شرکت فورد موتور(NYSE:F) با شرکت SK Innovation کره جنوبی، فراتر از آمریکای شمالی و تا اروپا گسترش خواهد یافت.

در ماه مه(اردیبهشت)، فورد از سرمایه گذاری مشترک با SK برای آغاز تولید سالانه حدود ۶۰ گیگاوات ساعت (GWh) در سلول های باتری و سایر قطعات، از اواسط دهه، با پتانسیل گسترش بیشتر خبر داد. این طرح شامل دو کارخانه در آمریکای شمالی می شود.

هائو تای-تانگ(Hau Thai-Tang)، مدیر اصلی پلتفرم محصولات و مدیر عملیاتی فورد، در یک کنفرانس J.P. Morgan گفت: “ما از این سرمایه گذاری مشترک بسیار هیجان زده هستیم و این فراتر از آمریکای شمالی خواهد بود. مطمئناً به اروپا نیز گسترش خواهد یافت.”

تای-تانگ پیش از این گفته بود که برنامه جهانی ای وی فورد(Ford’s global EV) حداقل ۲۴۰ گیگاوات ساعت ظرفیت سلول باتری تا سال ۲۰۳۰(۱۴۰۸) برابر با ۱۰ نیروگاه را دارد. حدود ۱۴۰ گیگاوات ساعت از آن در آمریکای شمالی مورد نیاز است و میزان مورد نیاز سایر مناطق، از جمله اروپا و چین، نیز موجود خواهد بود.

همچنین در ماه مه(اردیبهشت)، فورد برنامه های افزایش بودجه خود را برای تلاش در راستای برق رسانی تا بیش از یک سوم به بالای ۳۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰(۱۴۰۸) ارائه کرد.

تای-تانگ روز چهارشنبه گفت فراتر از باتری ها و مجموعه پکیج های باتری، فورد تولید جعبه دنده و موتورهای الکتریکی را نیز راه اندازی کرده است و در حال بررسی نرم افزار و تراشه های نیمه رسانا برای ادغام عمودی احتمالی است.

کمبود جهانی نیمه هادی ها باعث شده است فورد و دیگر خودروسازان تولید خودرو را محدود کنند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا