اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بیت کویناخبار سهام های بین المللیاخبار فاندامنتالسهام بین المللی

شرکت استخراج بیت کوین CleanSpark دومین مرکز داده خود را راه اندازی می کند

شرکت استخراج بیت کوین لیست شده در فهرست نزدک(Nasdaq)، موسوم به کلین اسپارک(CleanSpark) دومین مرکز داده خود را در ایالت جورجیای آمریکا به ارزش ۶.۶ میلیون دلار راه اندازی کرده است.

CleanSpark روز سه شنبه اعلام کرد که این تأسیسات در ابعاد حدود ۲۹۰۰۰ متر مربع در نورکراس(Norcross)، در فاصله ۳۳ مایلی(۵۳کیلومتر) از عملیات فعلی شرکت در آتلانتا واقع شده است.

این سرمایه گذاری، ۲۰ مگاوات قدرت اضافی را فراهم می کند که برای نصب ۶۰۰۰ دستگاه ماینر مدل S19 کافی است که انتظار می رود بیش از ۶۵۰ PH/s بازدهی داشته باشد. PH/s مخفف پتا هش بر ثانیه یا یک کوادریلیون(quadrillion) هش در ثانیه است که معیار اندازه گیری قدرت محاسباتی یک دستگاه ماینر است.

مدیر عامل این شرکت، زک بردفورد(Zack Bradford) گفت: “بر اساس میزان دشواری های فعلی، این قدرت پردازشی پنج تا شش واحد بیت کوین بیشتر در روز به همراه خواهد داشت.” “انتظار می رود که این مورد، همراه با سایر اقدامات ما، تا پایان سال ۲۰۲۱(دی۱۴۰۰) به ۲.۰ EH/s (اگزاهش بر ثانیه یا یک کوینتیلیون(quintillion) هش در ثانیه) منجر شود، که با اضافه شدن به هش ریت فعلی، ۱۷ تا ۱۸ بیت کوین در روز تولید می کند. “

CleanSpark گفت انتظار می رود که این مرکز تا اواخر سال ۲۰۲۱ به طور کامل فعال شود.

این تأسیسات بخشی از برنامه سیمپل سولار(Simple Solar) ایالت جورجیا است که به CleanSpark اجازه می دهد تا هرگونه انرژی مبتنی بر کربن(سوخت فسیلی) موجود، انرژی خود را با نیروی خورشیدی ترکیب کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:coindesk.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا