اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللی

آیا سهام کوکاکولا به صعود خود ادامه می دهد؟

قیمت سهام کوکاکولا (KO) طی چند ماه گذشته افزایش یافته است و علت آن گستردگی مجموعه محصولات این شرکت و موقعیت غالب در بازار می باشد. با این حال، آیا می تواند با وجود افزایش موارد COVID-19 در نقاط مختلف جهان، به پیشرفت خود ادامه دهد؟

یکی از بزرگترین شرکتهای نوشیدنی غیرالکلی جهان، شرکت کوکاکولا(NYSE:KO) واقع در شهر آتلانتای ایالت جورجیا، درگیر مسائل مختلفی است که سهام شرکت نسبت به آنها واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال، در ۱۶ ژوئن(۲۶خرداد) پس از اینکه بازیکن حرفه ای فوتبال کریستیانو رونالدو، در یک کنفرانس مطبوعاتی مربوط به یورو ۲۰۲۰، دو بطری نوشابه کوکاکولا را از روی میز برداشت و از تصویر خارج کرد، ارزش سهام شرکت کاهش یافت. مدیر مالی این شرکت، جان مورفی(John Murphy)، گفت که این حادثه هیچ تاثیری در میزان فروش مستقیم نداشته است.

قیمت سهام در ماه گذشته ۴.۲ درصد و در شش ماه گذشته ۱۲.۸ درصد افزایش یافته است تا قیمت هر سهم در جلسه معاملات دیروز با ۵۶.۷۳ دلار بسته شود. در بحبوحه بازگشت موارد COVID-19 در بسیاری از نقاط جهان، مدیر مالی KO ماه گذشته گفت که این شرکت با تمرکز بر برند های بزرگتر و دو برابر کردن زنجیره تأمین خود برای مقابله با تاثیرات احتمالی ناشی از همه گیری نوع دلتا COVID-19، بر این استراتژی آزمایش شده متکی خواهد بود.

 بنابراین، چشم اندازهای کوتاه مدت KO امیدوار کننده به نظر می رسد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا