اخبار کلاهبرداریبرگزیده ها

غول نرم افزاری جهان هک شد! هکر بیت کوین می‌خواهد!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هکر‌هایی که به یکی از پایگاه‌داده‌های Accenture دسترسی پیدا کردند برای بازگرداندن فایل‌ها درخواست بیت کوین کرده‌اند، اما این شرکت نپذیرفت.

Accenture یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات با نیم میلیون کارمند در سراسر جهان است. این شرکت در اثر این حمله نه تنها میلیاردها دلار درآمد خود را از دست ‌می‌دهد، بلکه اعتبارش را میان سایر شرکت‌هایی که به تخصص امنیت سایبری این شرکت اعتماد کرده‌اند نیز از دست ‌می‌دهد.

این شرکت گزارش ‌می‌دهد که شامگاه سه‌شنبه، حمله‌ای را از گروه هکرهای Lockbit دفع کرده است، اما این هکرها به برخی از فایل‌های متعلق به شرکت دسترسی پیدا کردند و در حال انتشار فایل‌ها از امروز صبح هستند.

این گروه مجرمان سایبری ابتدا پیام اخاذی فرستاده بود مبنی بر اینکه اطلاعات سرقت شده از شرکت را ظرف چند ساعت منتشر ‌می‌کند، مگر اینکه شرکت Accenture بخواهد خودش پایگاه داده‌ها را خریداری کند. این پیام نشان ‌می‌داد که یک شرکت خودی مسئول این حمله بوده است.

Accenture علاقه‌ای به این کار نداشت. در بیانیه این شرکت آمده است که، ما از طریق کنترل‌ها و پروتکل‌های امنیتی، فعالیت‌های مشکوک را در یکی از پلتفرم‌های خود شناسایی کردیم. بلافاصله موضوع را مهار کردیم و سرورهای آسیب دیده را جدا کردیم.

علاوه بر این، به گفته Accenture، آن سرورهای آسیب دیده دیگر تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند:

ما سیستم‌های آسیب دیده خود را به طور کامل با پشتیبان‌هایی که داشتیم بازیابی کردیم. بنابراین این حمله هیچ تاثیری بر عملیات Accenture یا سیستم‌های مشتریان ما نداشت.

اما Lockbit همچنان پیش رفت و انتشار ۲۳۸۴ پرونده را آغاز کرد، که نشان ‌می‌دهد Accenture به احتمال زیاد هیچ تلاشی برای خرید داده‌های سرقت نشده انجام نداده است. هنوز مشخص نیست که این داده‌ها تا چه حد حساس هستند.

کوین بیومونت (Kevin Beaumont) در توئیتی نوشت:

Lockbit انتشار داده‌های Accenture را آغاز کرده است.

پورتال آنها بسیار کند است و اشکال دارد، احتمالاً به دلیل این است که افراد زیادی در حال دانلود فایل‌ها هستند (عجب دنیایی شده).

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا