اخباراخبار ارز دیجیتال

امنیت دولتی اوکراین صرافی های رمزارزی غیرقانونی را تعطیل می کند

سرویس امنیتی اوکراین (SBU) چندین صرافی رمزارزی که گفته می شود در معاملات مالی غیرقانونی مشارکت داشته اند را از ابتدای سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹)تعطیل کرده است.
بر اساس بیانیه SBU ، شبکه “صرافی مخفی رمزارزها” در پایتخت این کشور در کیو(Kyiv) مستقر بود و مجموعاً گردش مالی ماهانه ۱.۱ میلیون دلار به عنوان وجوه مرتبط با فعالیت مجرمانه را پردازش می کرد.
در بیانیه SBU ادعا شد که صرافی رمزارزی غیرقانونی خدمات معامله ناشناس را ارائه می دهد که آنها را به خطر پولشویی تبدیل می کند. در واقع ، سرویس امنیت دولتی اوکراین اظهار داشت که برخی افراد از طریق این پلتفرم ها وجوهی را برای سازماندهی اعتراضات در سراسر کشور جمع آوری کردند.

به گفته SBU ، این وجوه غیرقانونی از کیف های الکترونیکی مرتبط با پردازنده های پرداخت ممنوعه روسیه مانند Qiwi ، WebMoney و Yandex به دست آمده است.
همچنین گزارش شده است که سرویس امنیت دولتی اوکراین رایانه هایی را که حاوی شواهدی از فعالیت های غیرقانونی مشکوک بوده و اسناد ادعایی جعلی را برای شرکت ها در حملات به سیستم عامل های صرافی رمزارزها جعل کرده است ، کشف کرده است.

در همین حال ، همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود ، پارلمان اوکراین در حال بررسی لایحه جدیدی برای قانونی کردن پرداخت های رمزارزی در این کشور است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا