اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تحلیلگر برجسته می گوید، مقدار بیت کوین هولد شده توسط نهنگ ها به ۲۵ درصد از عرضه بیت کوین کاهش پیدا کرد

ویلی وو (Willy Woo)، متخصص مشهور رمزارزی، در توییتر خود اعلام کرد که بیت کوین در حال حاضر به شکل متفاوتی توزیع می شود و نهنگ ها کمتر از گذشته آن را نگهداری می کنند.

ذخایر بیت کوین نهنگ ها به ۲۵ درصد از عرضه کاهش می یابد
ویلی وو نمودار مورد استفاده خود را با استفاده از داده های منابع مختلف به اشتراک گذاشته است. این نمودار، نحوه توزیع عرضه بیت کوین در گردش را نشان می دهد.

سهم نهنگ ها کاهش یافته و در حال حاضر ۲۵ درصد این عرضه را تشکیل می دهد. قبلاً، تقریباً دو برابر بیشتر بود.

همانطور که پیش از این توسط U.Today گزارش شده بود، CryptoQuant، آژانس جمع آوری اطلاعات زنجیره ای مستقر در کره جنوبی، توییت کرد که نهنگ ها ۴۸ درصد از ذخایر بیت کوین در گردش را در اختیار دارند.

نهنگ های “طبقه متوسط” ۳۷ درصد از بیت کوین در گردش را در اختیار دارند
منابع بیت کوین که توسط سایر افراد در بازار نگهداری می شوند نیز در نمودار قابل مشاهده است: کیف پول های با ۱۰-۱۰۰۰ بیت کوین (وو آنها را “طبقه متوسط” می نامد، اما همچنان نهنگ هستند) تقریباً ۳۷ درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار دارند. این تعداد نیز در حال کاهش است.

نهادهای دولتی (مانند صرافی های رمزارزی، شرکت های دولتی، ETF ها) مالک ۱۸ درصد از بیت کوین هستند.

سرمایه گذارانی که کمتر از ۱۰ بیت کوین دارند نیز دارایی خود را افزایش می دهند. وو از آنها به عنوان minnows یاد می کند و اظهار می کند که ذخیره بیت کوین آنها به اندازه ۱۴ درصد افزایش یافته است. افزایش ها و کاهش های این نمودار عمدتا در طی چند سال رخ داده است.

این تحلیلگر از داده های ارائه شده توسط Glassnode و منابع خود برای تهیه این نمودار استفاده کرده است.

“سرمایه زیادی می تواند به بیت کوین منتقل شود”
به گفته جان وستنفلد (Jan Wuestenfeld)، تحلیلگر مورد تایید CryptoQuant، در حال حاضر مقادیر زیادی استیبل کوین در صرافی های متمرکز رمزارزی قرار دارند و به بالاترین حد خود در تاریخ نزدیک می شوند.

به گفته این کارشناس، اگر این وجوه برای سرمایه گذاری در محصولات وام دهی (کشت سود و غیره) استفاده نشوند، می توانند به طور بالقوه در بیت کوین سرمایه گذاری شوند.

طبق نمودار، افزایش عرضه استیبل کوین ها در صرافی ها اخیراً – بین ماه های جولای و آگوست (اواسط تیر تا مرداد) – رخ داده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: U.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا