اخباراخبار سهام های بین المللیسهام اپلسهام بین المللیسهام فیس بوکسهام گوگل

نمایندگان مجلس آمریکا با لایحه ای فروشگاه های اپل و گوگل را هدف قرار دادند

بنابر گزارش رویترز-واشنگتن، یک جمهوری خواه و یکی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه ای را تصویب کردند که هدف آن مهار فروشگاه های قدرتمند اپلیکیشن هایی است که توسط شرکت هایی مانند اپل(NASDAQ: AAPL) و گوگل(NASDAQ:GOOGL) اداره می شوند.

این لایحه همراه با اقدامی است که این هفته توسط سه سناتور دو حزبی معرفی شد و مانع از آن می شود که فروشگاه های بزرگ برنامه، از ارائه دهندگان آن به عنوان جایگزین از فروشگاه های برنامه و سیستم های پرداخت استفاده کنند.

کن باک(Ken Buck)، نماینده ارشد جمهوری خواه در کمیته ضد انحصار کمیته قضایی مجلس نمایندگان، این اقدام را به همراه نماینده هنک جانسون(Hank Johnson) دموکرات، انجام دادند.

باک در بیانیه ای گفت: “برای مدت طولانی، شرکت هایی مانند گوگل و اپل، توسعه دهندگان برنامه ها را مجبور می کنند تا برای دسترسی به مشتریان خود از هر شرایطی که این انحصار طلبان تعیین می کنند، پیروی کنند.”

دفتر باک در بیانیه ای اعلام کرد که مصرف کنندگان آمریکایی سال گذشته نزدیک به ۳۳ میلیارد دلار در فروشگاه های برنامه تلفن همراه هزینه کردند و ۱۳.۴ میلیارد اپلیکیشن را بارگیری کردند.

اپل قبلاً از فروشگاه برنامه خود به عنوان “موتور بی سابقه رشد و نوآوری اقتصادی که در حال حاضر از بیش از ۲.۱ میلیون شغل در هر ۵۰ ایالت پشتیبانی می کند “،” دفاع کرده بود.

گوگل گفته است که تلفن های Android اغلب دارای دو یا چند فروشگاه برنامه از پیش بارگذاری شده هستند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان در ماه ژوئن(خرداد) شش اقدام ضد اعتماد را تصویب کرد که بیشتر آنها با هدف کنترل غول های فناوری از جمله گوگل، آمازون (NASDAQ:AMZN)، اپل و فیس بوک (NASDAQ:FB) انجام شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:investing.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا