اخباراخبار ارز دیجیتال

پلتفرم Poly Network، به هکر ۵۰۰,۰۰۰ دلار پاداش می دهد

Poly Network ، پلتفرم کریپتویی که ۶۱۰ میلیون دلار در هک شدن این هفته از دست داد ، روز جمعه تأیید کرد که به هکر یا هکرها ۵۰۰,۰۰۰ دلار “bug bounty”(جایزه یافتن باگها و ایرادات یک سیستم) پیشنهاد کرده است.

در بیانیه ای از هکر – که به او لقب “کلاه سفید” داده شده است- اصطلاح مربوط به یک هکر اخلاقی که عموماً قصد دارد آسیب پذیری های سایبری را فاش کند – که بخش اعظم وجوه را برای “کمک به ما در ارتقاء امنیت Poly Network” بازگردانده است ، تشکر کرد.

این شبکه همچنین اظهار داشت که امیدوار است “آقای کلاه سفید” با پذیرفتن پاداش ۵۰۰،۰۰۰ دلاری که به عنوان بخشی از مذاکرات برای بازگرداندن کوینهای دیجیتال ارائه کرده بود ، به توسعه مداوم بخش بلاک چین کمک کند.

روز پنجشنبه پیام های دیجیتالی که توسط توم رابینسون ، دانشمند ارشد و بنیانگذار شرکت ردیابی رمزارز Elliptic در توییتر به اشتراک گذاشته شد ، نشان می داد فردی که ادعا می کند مرتکب این هک شده است ، گفته است Poly Network به او پاداش بازگرداندن دارایی های سرقت شده را داده است.

Poly Network  نامی کمتر شناخته شده در دنیای کریپتو ، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که معاملات همتا به همتا را با تمرکز بر اجازه به کاربران برای انتقال یا تعویض رمزارزها در بلاک چین های مختلف تسهیل می کند.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis ، هکرها یا هکرهای هنوز ناشناس به نظر می رسد از یک آسیب پذیری در قراردادهای دیجیتالی برای انتقال دارایی ها بین بلاک چین های مختلف استفاده کرده اند.

بر اساس بیانیه روز جمعه ، هکر ۳۴۰ میلیون دلار دارایی را پس داده است و بخش عمده ای از باقیمانده را به کیف پول دیجیتالی که توسط آنها و Poly Network کنترل می شود ، منتقل کرده است.

مابقی ، که به صورت تتر نگهداری می شد ، توسط شرکت رمزارزی پشتیبان این استیبل کوین مسدود شد.

این بیانیه بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: “پس از برقراری ارتباط با آقای کلاه سفید ، ما همچنین به درک کامل تری در مورد چگونگی وقوع اوضاع و همچنین قصد اصلی آقای کلاه سفید رسیدیم.”

Poly Network روز سه شنبه این هک را اعلام کرد ، اما روز بعد گفت که هکرها شروع به بازگرداندن کوینهای دیجیتال کرده اند.

هکرها در پیام های دیجیتالی که Elliptic به اشتراک گذاشت گفتند که آنها این حمله را برای سرگرمی مرتکب شده اند و از ابتدا قصد بازگرداندن رمزارزها را داشته اند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:reuters

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا