اخبار ایراناخبار صرافی هابرگزیده ها

آیا کوینکس فیلتر می‌شود؟ درخواست نماینده مجلس برای مسدودسازی صرافی‌های خارجی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به دادستان کل کشور نوشت و درباره صرافی‌های خارجی مثل کوینکس که کاربران ایرانی زیادی دارند هشدار داد. وی گفت بیش از ۶۰ درصد از کاربران صرافی کوینکس ایرانی هستند و خواستار مسدود‌سازی فعالیت صرافی‌های خارجی حوزه رمزارز در ایران شد. صرافی کوینکس اخیرا زبان فارسی را به پلتفرم صرافی خود اضافه کرده است و همین مسئله نشان می‌دهد که کاربران فارسی زبان زیادی دارد.

او در نامه‌اش به دادستان کل کشور نوشت:

برادر ارجمند حجت الاسلام والمسلمین منتظری
دادستان محترم کل کشور

سلام علیکم

موضوع رمزارزها طی سالهای اخیر به عنوان یکی از موضوعات مهم و یک پدیده غیرقابل انکار در حوزه اقتصادی جهان و کشورمان مطرح شده و طی ماه‌های اخیر نیز نهادهای مسئول در قوه قضائیه و مجلس تلاش کرده‌اند ساماندهی فعالیت‌‌های بومی در این حوزه را پیگیری کنند.

اگرچه امکان نادیده گرفتن موضوع رمزارزها در اقتصاد کشورمان یا حذف این موضوع وجود ندارد و باید آن را مدیریت کرد اما بی توجهی بانک مرکزی و سایر نهادهای دولتی برای رسیدگی به این موضوع، باعث بروز یک هرج و مرج در فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شده به گونه‌ای که برای مردم مشخص نیست با چه اشخاص یا شرکتهای معتبری می‌توانند همکاری کنند.

اما آنچه در شرایط فعلی اقتصاد کشور، یک هشدار فوری و جدی محسوب می‌شود، تلاش و تسهیل برای خروج ارز از کشور با سرمایه‌گذاری کاربران ایرانی در برخی سایت‌ها و اصطلاحا صرافی‌های خارجی است که ضمن خروج گسترده پول، امکان سلب اختیار برداشت و انتقال برای کاربران ایرانی به بهانه تحریم‌های ظالمانه بین المللی را توسط شرکت‌های مذکور فراهم می‌کند.

این موضوع تا آنجا پیش رفته که طبق آمارها، بیش از ۶۰ درصد مراجعه کنندگان یکی از این صرافی‌های ناشناخته و غیرمعتبر خارجی به نام “کوینکس”، از کاربران ایرانی هستند که ظاهرا فقط برای جذب سرمایه‌های شهروندان کشورمان فعالیت می‌کند و تبلیغات گسترده و شبکه سازی این سایت‌های گمنام و مشکوک خارجی موجب ترغیب کاربران ایرانی به ثبت نام و تشکیل کیف پول ارزهای دیجیتال در این مجموعه‌ها شده که چنین روندی، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی را به دنبال دارد.

لذا مستدعی است ضمن بررسی فوری این موضوع، نسبت به مسدودسازی صرافی‌های خارجی حوزه رمزارز جهت جلوگیری از تداوم این روند زیان آفرین و خطرناک، دستورات لازم را صادر فرمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. مسئولین بیچاره خودتون رو جر واجر هم بکنید تو بورس نمی اییم یا پولی در صندوق ها نمیگذاریم تا نتوانید اختلاس کنید و برای بچه های نکبت زاده تون توی امریکا بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا