اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

قدم بعدی بیت کوین ، پس از رسیدن به ۴۸,۰۰۰ دلار

ارزش بزرگترین رمزارز بازار ارز دیجیتال سرانجام توانست از سطح قیمت ۴۸۰۰۰ دلاری عبور کند. پس از سقوط شدید آن در ۱۹ می(۲۹ اردیبهشت) ، قیمت آن برای اولین بار توانست در عرض یک روز ۹ درصد جهش یابد.

BTCUSD 2021 08 14 15 11 53 300x136 - قدم بعدی بیت کوین ، پس از رسیدن به 48,000 دلار

سقوط ناگهانی بیت کوین بسیاری از افراد را سردرگم کرد ، به ویژه کسانی که از حرکت قیمت آن بسیار مطلع نبودند اما ، با گذشت زمان ، بازار قوت یافته و با بازگشت مجدد ماینر ها ، مومنتوم جدیدی وارد بازار شد.

پیش از این ، جهش قیمتی بیت کوین در ماه اوت همچنین توسط تحلیلگر پلن B پیش بینی شده بود. وی روند این دارایی دیجیتال در سال جاری میلادی را یک “بدترین سناریو” خواند که می تواند قیمت آن را به ۴۷۰۰۰ دلار منتهی شود‌.

 

screenshot ambcrypto.com 2021.08.14 20 36 18 272x300 - قدم بعدی بیت کوین ، پس از رسیدن به 48,000 دلار

“قیمت بیت کوین به موجب ایجاد FUD (ترس، عدم قطعیت و تردید) در زمینه ی انرژی توسط ایلان ماسک و سرکوب عملیات استخراج در چین، زیر سطح قیمت ۳۴,۰۰۰ دلاری قرار دارد.

همچنین یک دلیل فاندامنتال دیگری وجود دارد که ما در ماه ژوئن(خرداد) و احتمالاً ژوئیه(تیر) شاهد ضعف بازار هستیم. بدترین سناریوی من برای سال ۲۰۲۱:

ماه اوت(۱۰ مرداد تا ۹ شهریور ماه)> 47K ، سپتامبر(۱۰ شهریور تا ۸ مهر ماه)> 43K ، اکتبر(۹ مهر تا ۹ آبان ماه)> 63K ، نوامبر(۱۰ آبان تا ۹ آذر ماه)> 98K ، دسامبر(۱۰ آذر تا ۱۰ دی ماه)> 135K”

 ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۳۰ خرداد ۱۴۰۰

با توجه به عملکرد بازار در چند ماه گذشته ، این سطح قیمتی ، مرزی برای بازیابی رمزارز پرچمدار بازار است. علیرغم جهش BTC از سطح اصلی مقاومت خود و نزدیک شدن آن به سطح قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری ، هنوز هم نمی توان از تسلط کامل گاوها بر بازار اطمینان حاصل کرد .

اگر معامله گران و سرمایه گذاران خوش بین بمانند ، قیمت می تواند بین ۴۸۰۰۰ تا ۵۲۰۰۰ دلار رنج بزند. با این حال ، اگر بازار نتواند در قیمت فعلی حمایت و حفظ شود ، BTC می تواند به سطح قیمت ۴۲۰۰۰ دلاری کاهش یابد. یکی دیگر از حامیان بیت کوین با انتشار حرکت بعدی بیت کوین ، به نتیجه ی مشابهی دست یافت.

screenshot ambcrypto.com 2021.08.14 20 36 42 300x284 - قدم بعدی بیت کوین ، پس از رسیدن به 48,000 دلار

” BTC در حال حاضر با مقاومت قدرتمندی روبه رو است. برای صعود باید از سطح قیمت ۴۶.۸ هزار دلاری عبور کند و سطح قیمت ۴۷ هزار دلار به عنوان حمایت خود تعیین کند تا به سطوح بالاتری برسد. اگر این امر تحقق نیابد ، قیمت بیت کوین به محدوده ی ۴۱/۴۲ هزار دلار برمیگردد.”

طبق داده های Alternative.me ، احساس فعلی بازار در ناحیه “طمع شدید” قرار دارد و طبق داده های ارائه شده از Glassnode ،ارزش بازاری تحقق‌یافته بیت کوین به سقف جدیدی رسیده است.

 

screenshot ambcrypto.com 2021.08.14 20 36 57 300x297 - قدم بعدی بیت کوین ، پس از رسیدن به 48,000 دلار

“ارزش بازاری تحقق‌یافته #بیت کوین (BTC) به تازگی، رکورد جدیدی به میزان ۳۷۸,۷۶۸,۱۹۰,۴۵۰.۷۲ به ثبت رسانده است.”

 

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین فعلا نزدیک به ۱۷ هزار از سقف قیمتی تاریخی خود فاصله دارد، این رقم ، میزان بالایی محسوب می شود. در لحظه نگارش این مطلب ، BTC از مرز ۴۸ هزار دلاری عقب نشینی کرده و در ۴۶,۸۳۳ دلار معامله می شود . ارزش بازاری آن نیز ۸۷۹ میلیارد دلار است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:ambcrypto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا