اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار فاندامنتالمطالب ویژه

ارزش بازار تحقق یافته بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود رسید

بر اساس داده های سایت تحلیل داده گلاسنود (Glassnode)، سرمایه “تحقق یافته” بازار بیت کوین روز گذشته به بالاترین حد خود یعنی ۳۷۸ میلیارد دلار رسیده است.

ارزش بازار واقعی یا محقق شده، در حقیقت اندازه سرمایه بازار فعال بیت کوین را اندازه گیری می کند. این اندازه گیری مجموعه ای از بیت کوین هایی که برای مدت طولانی تغییر نکرده است، مانند ثروت های پنهان خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، نهنگ ها، کوین های از دست رفته یا دارایی متعلق به هودل کننده های بلند مدت را شامل نمی شود.

برای محاسبه ارزش بازار تحقق یافته، پلتفرم های تحلیل داده مانند گلاسنود مقادیر حساس به زمان را به کوین ها اختصاص می دهند. اگر آخرین کوین در سال ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین ۶۰۰۰ دلار بود حرکت کرده باشد، ، این کوین به جای قیمت امروزی، با قیمت ۶۰۰۰ دلار قیمت گذاری می شود.

جالب است بدانید اندازه گیری استاندارد ارزش بازار یک دارایی عبارت است از ضرب تمام کوین های در گردش در قیمت کنونی آن کوین. طبق اعلام پلتفرم CoinGecko، کل ارزش بازار بیت کوین اکنون ۸۸۰ میلیارد دلار است.

اوج این ارزش بازار همزمان با رسیدن بیت کوین به سطح ۴۸۰۰۰ دلار مشاهده شده است که بالاترین قیمت آن از زمان سقوط بازار در اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت) تاکنون است. بیت کوین در این هفته ۹.۵ درصد و در طی یک ماه گذشته ۴۲.۵ درصد افزایش یافته است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا