اخباراخبار ارز دیجیتال

تبهکاران دارک وب ابزاری را ساخته اند که بیت کوین کثیف را بررسی می کند

یک ابزار تازه کشف شده در دارک وب به مجرمان اجازه می دهد تا میزان پاک و بی خطر بودن بیت کوین خود را بررسی کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل تام رابینسون (Tom Robinson)، بنیانگذار شرکت تحقیقاتی بلاک چین Elliptic در لندن، این ابزار که Antinalysis نام دارد، احتمالاً توسط مدیر یک بازار دارک نت ساخته شده است تا به تجار خود در شستن بیت کوین کمک کند.

پس از اتصال کیف پول به Antinalysis، این ابزار جایی که بیت کوین از آن نشأت گرفته و میزان خطرناک بودن نگهداری آن را تجزیه و تحلیل می کند.

بیت کوین به دست آمده از بازارهای دارک نت، باج افزارها و سرقت، دارایی “با ریسک فوق العاده” تلقی می شود، در حالی که بیت کوین حاصل از مبادلات و کوین های تازه استخراج شده به عنوان دارایی “بدون خطر” طبقه بندی می شود.

رابینسون نوشت، این ارزیابی به تبهکاران کمک می کند تا بفهمند چقدر احتمال دارد که مبادلات رمزارزهای آنها به عنوان عواید ناشی از جنایت ردیابی شوند.

Antinalysis بر روی Tor اجرا می شود، یک مرورگر وب حریم خصوصی که امکان دسترسی به دارک وب را فراهم می کند. تهیه گزارش خطر حدود ۳ دلار هزینه دارد.

Elliptic این ابزار را آزمایش کرد و متوجه شد که در تشخیص پیوندهای به بازارهای اصلی دارک وب ضعیف است. رابینسون گفت: “این شاید عجیب نباشد، ارائه تجزیه و تحلیل دقیق بلاک چین نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه فناوری و جمع آوری داده ها در بازه های زمانی طولانی است.”

تجزیه و تحلیل این ابزار توسط برایان کربس (Brian Krebs)، کارشناس امنیت نشان می دهد که نتایج ارائه شده توسط Antinalysis با نتایج ارائه شده توسط AMLBot، یک نرم افزار تشخیص پولشویی، یکسان است. رابینسون گفت، این نتایج نشان می دهند که تبهکاران این ابزار را بر روی API نرم افزار AMLBot ساخته اند.

رابینسون خالق Antinalysis را یکی از توسعه دهندگان Market Incognito، یک بازار دارک وب که مخصوص مواد مخدر است، معرفی کرد. Market Incognito که در اواخر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد، پرداخت هایی را که با بیت کوین و Monero متمرکز بر حریم خصوصی انجام شده باشد می پذیرد.

رابینسون گفت که راه اندازی Antinalysis نشان می دهد که چقدر نقد کردن بیت کوین برای تبهکاران دشوار است، اما این ابزار، تجزیه و تحلیل بلاک چین مبتنی بر جرم و جنایت را نیز برای اولین بار در دسترس عموم قرار داده است.

به هر حال، ۳ دلار برای تبهکاری که صدها هزار دلار پولشویی می کند، چیزی نیست. اما پرداخت این هزینه برای ابزاری که ممکن است شناسایی شود، چندان رضایت بخش نیست.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد

منبع: decrypt

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا