اخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار ریپلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال ریپل؛ یک شنبه ۲۴ مرداد

گام بعدی قیمت ریپل (XRP)

ریپل با توجه به نبرد خود با دعوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و اتهامات مداوم از سوی سایر جوامع بر علیه آن ، سال سختی را پشت سر گذاشته است. علیرغم این عوامل، در یک ماه گذشته عملکرد ریپل در مقایسه با BTC و ETH بهتر بوده است. XRP پس از عبور BTC از سطح قیمت ۴۰،۰۰۰ دلاری توانست از کف های قیمتی خود نزدیک به ۱۵۰ درصد بازیابی شود.
در کل ، بازار ارزهای دیجیتال در ماه اوت(مرداد) عملکرد قابل توجهی را به نمایش گذاشته است زیرا اکثررمزارز ها به قیمت هایی دست یافته اند که در چندین ماه گذشته بی سابقه بوده است.

با نگاهی به کف نمودار ، می بینیم که XRP از حمایت اصلی خود در ۰.۵۲ دلار ، دو بارجهش یافته است. در پی این جهش ، یک الگوی کف دو قلو تشکیل شده که توانست درست مثل یک فنر برای ریپل عمل کند. پس از عبور از محدوده قیمتی ۰.۷۷- ۰.۸۳ دلار ، قیمت XRP از آن زمان به بعد به هیچ عنوان عقب نشینی نکرده است. برای ادامه روند صعودی قیمت ، گاوها باید از ناحیه اصلی مقاومتی در حدود ۱.۳۱ تا ۱.۳۹ دلار عبور کنند.

بنابراین ریپل با یک سطح مقاومت اصلی روبه رو است. با نگاهی به نمودار ، می ببینیم که در آوریل/مه(فروردین اردیبهشت) سال جاری ، چقدر برای حفظ در بالای این محدوده تلاش کرده است. عبور از این منطقه قیمت XRP را به بالای مرز ۱.۵۰ دلاری می رساند.

 

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)

امروز ، قیمت XRP تقریباً حدود ۴ بار با خط روند ۴ ماهه خود برخورد کرده است. عبور قیمت از آن ،می تواند این آلت کوین را به سقف های قیمتی جدیدی برساند. با این اوصاف ، گاو ها نبرد سختی را در پیش رو دارد. عدم عبور از این خط روند، قیمت XRP را به سطح حمایت ۱.۱۹ دلاری کاهش می دهد. در صورت کاهش قیمت ، انتظار میرود که خرس ها XRP را به محدوده حمایتی اصلی در ۰.۹۸ تا ۱.۰۹ دلار بازگردانند. این امر کاملاً طبیعی است و ریپل اجازه می دهد تا با قدرت بیشتری به سمت سقف های بعدی حرکت کند.

y5x82UCr 300x157 - تحلیل تکنیکال ریپل؛ یک شنبه 24 مرداد
نمودار روزانه جفت ارز XRP/USDT

اندیکاتور Stochastic RSI در ناحیه خرید اشباع در محدوده ثابتی حرکت می کند. تا زمانی که قدرت در این ناحیه حفظ شود، XRP می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد. البته ، اگر این اندیکاتور به زیر خط روند پیش رود، قیمت XRP به احتمال زیاد عقب نشینی خواهد کرد.

اندیکاتور RSI نیز نزدیک به ۵ روز است که در ناحیه اشباع خود قرار دارد و در حال نزدیک شدن به سطح مقاومتی است که پیش از این در روند صعودی قبلی ریجکت شده بود. پس از کاهش RSI به زیر میزان ۷۰ ، انتظار میرود XRP به سطوح حمایتی مذکور برگردد.

سطوح روزانه ریپل:

اسپات ریت: ۱.۲۶ دلار
روند: صعودی
نوسان: زیاد
حمایت: ۱.۱۹ دلار
مقاومت: ۱.۳۱ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:coingape

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا