اخباراخبار ارز دیجیتال

ویتنام دارای بالاترین نرخ پذیرش رمزارزها در بین ۲۷ کشور دنیا است

وب سایت مقایسه محصولات مالی Finder.com جدیدترین گزارش رمزارزی خود را منتشر کرده است که در آن روند پذیرش رمزارزها را در ۲۷ کشور اروپا، آسیا و قاره آمریکا ارزیابی کرده است.

اقتصادهای نوظهور مانند ویتنام، هند و اندونزی پیشرو در اتخاذ رمزارزها هستند و این امر به موارد مهم استفاده از دارایی های دیجیتالی مرتبط با حواله ها و شمول مالی تأکید می کند.

نظرسنجی Finder از ۴۲۰۰۰ نفر در ۲۷ کشور نشان داد که ویتنام دارای بالاترین نرخ پذیرش است و ۴۱ درصد از پاسخ دهندگان ادعا کرده اند که رمزارزها را خریداری کرده اند. ۲۰ درصد ویتنامی ها گفتند بیت کوین خریداری کرده اند که بالاترین میزان در بین همه کشورهای مورد نظرسنجی است.

اگرچه عملکرد برتر ویتنام ممکن است در ظاهر شگفت انگیز به نظر برسد، اما نظرسنجی Finder داده های دیگری را نیز تایید می کند که نشان می دهند رتبه این کشور جنوب شرقی آسیا در پذیرش رمزارزها از اقتصاد خود پیشی می گیرد. همانطور که Cointelegraph در ماه ژوئن (خرداد) گزارش داد، با وجود اینکه ویتنام در رتبه ۵۳ ام اقتصاد های بزرگ دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی قرار دارد، اما توانسته رتبه ۱۳ را از نظر درآمد بیت کوین در سال ۲۰۲۰ کسب کند.

گزارش Finder در مورد انگیزه خرید رمزارزها در ویتنام ادعا می کند:

پرداخت حواله ممکن است نقش مهمی در این اعداد داشته باشد، زیرا رمزارزها برای مهاجرانی که می خواهند پول خود را به خانه ارسال کنند و از هزینه های مبادله اجتناب کنند، گزینه مناسبی است.”
نرخ پذیرش رمزارزها نیز در سراسر آسیا نیز بسیار بالا بود، به طوری که ۳۰ درصد از پاسخ دهندگان در اندونزی و هند ادعا کردند که رمزارزها را خریداری کرده اند. این رقم در مالزی ۲۹ درصد و در فیلیپین ۲۸ درصد بود.

در طرف مقابل، نرخ پذیرش در انگلستان و ایالات متحده با به ترتیب ۸ و ۹ درصد، کمترین مقدار بود.

هر کشوری که در این نظرسنجی شرکت کرده بود بین ۱۱۶۰ تا ۲۵۱۱ پاسخ دهنده داشت. در این گزارش آمده است: “با توجه به زیرساخت های متفاوت Google در هر کشور، همه شرکت کنندگان این نظرسنجی نماینده کشور خود نبودند.”

این گزارش همچنین روند پذیرش قوی در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین را ثبت کرده است، به طوری که ۲۲ درصد از پاسخ دهندگان برزیلی ادعا کرده اند که رمزارزها را خریداری کرده اند. طبقه دارایی های دیجیتال به دلیل افزایش تورم، کنترل شدیدتر سرمایه و وخیم تر شدن چشم انداز مالی در سراسر قاره به سرعت در حال رشد است. این منطقه اکنون محل استقرار حداقل دو صرافی رمزارزی تک شاخ است، اصطلاحی که برای استارتاپ هایی با ارزش ۱ میلیارد دلار یا بیشتر استفاده می شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا