اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام بین المللیوضعیت کرونا

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

سرمایه گذاران برای دریافتن سرنخ هایی از جهت بازار های مالی در هفته پیش رو به دنبال صورتجلسه فدرال رزرو و آخرین داده های افتصادی در زمینه شاخص خرده فروشی ایالات متحده خواهند بود. فصل درآمد با انتشار گزارشاتی از سوی غول های خرده فروشی ادامه خواهد یافت. با انتشار داده های اقتصادی در چین ، تصویری اجمالی از وضعیت اقتصادی پیش رو این کشور ارائه خواهد شد. نیوزلند به عنوان یکی از اولین اقتصادهای پیشرفته جهان ، از افزایش نرخ بهره خود را در طول شیوع پاندمی ، خبر می دهد.

آنچه در خصوص رویدادهای بازار در هفته پیش رو باید بدانید به شرح زیر می‌باشد:

 

۱.انتشار صورتجلسه فدرال رزرو

روز چهارشنبه فدرال رزرو صورت جلسه نشست ماه ژوئیه(تیر) را منتشر می کند ، که در آن می توانیم از دیدگاه کلی سیاست گذاران بانک درباره زمان کاهش خرید اوراق قرضه ماهانه و همچنین چشم انداز آنها در زمینه اقتصاد خبردار شویم.

ماه گذشته مقامات فدرال رزرو علیرغم افزایش موراد مبتلا به سویه دلتا ، اعلام کردند که روند بهبودی اقتصاد بدون هیچ تاثیری پیش میرود اما ، اینبار چندین سیاستگذار مدعی شدند که کاهش خرید دارایی ها بدون تأخیر زیاد آغاز خواهد شد.

جیم اوسالیوان ، استراتژیست کلان آمریکایی در TD Securities عنوان کرد:

“من می دانم که برخی از مقامات فدرال رزرو اصرار دارند که این رویداد در نشست ماه سپتامبر(شهریور) صورت گیرد ، ولی بسیار بعید بهنظر میرسد.”

در صورتی که هر دو گزارش بعدی مربوط به نرخ اشتغال به اندازه کافی قدرت مند باشد ، نوامبر (آبان) محتمل است ، اما احتمال اعلام رسمی آن در ماه دسامبر به نوعی بیشتر است”

 

۲.شاخص خرده فروشی ایالات متحده

پس از انتشار گزارشی در روز جمعه که گویای کاهش شاخص اعتماد مصرف کنندگان به پایین ترین سطح خود در یک دهه اخیر بود ، اقتصاد ایالات متحده به شدت در حال رشد است اما گسترش سویه دلتا ویروس کرونا همچنان غالب حفظ شده است.

شاخص هزینه های مصرف کننده حدود ۷۰ درصد از تولیدات اقتصادی ایالات متحده را تشکیل می دهد.

سرمایه گذاران با دقت داده های مربوط به شاخص خرده فروشی ایالات متحده در روز سه شنبه بررسی خواهند کرد.

پس کاهش شدید شاخص فروش خودرو، اقتصاددانان مجددا افت ۰.۲ درصدی آن را پیش بینی می کنند.

سایر گزارشات اقتصادی در زمینه شامل ، انتشار شاخص تولید صنعتی در روز سه شنبه و میزان مدعیان بیکاری در روز پنجشنبه است.

 

۳.ادامه فصل درآمد

فصل درآمد کمپانی های خرده فروشی در هفته پیش رو شروع می شود. گزارشات درآمد این شرکت ها می تواند ابهامات در زمینه تقاضای مصرف کننده روشن کند. شرکت های Walmart (NYSE: WMT) ، Target (NYSE: TGT) ، Macy’s (NYSE: M) ، Lowe’s (NYSE: LOW) و Home Depot (NYSE: HD) نتایج درآمد سه ماه دوم سال خود را منتشر خواهند کرد.

همچنین گزارشات درآمد شرکت های Ross Stores (NASDAQ: ROST) ، TJX (NYSE: TJX) و Bath & Body Works (NYSE: BBWI) نیز مننشر خواهند شد.

خصوصا ، سرمایه گذاران به دنبال دریافت سرنخ هایی از چگونگی عکس العمل خرده فروشان با افزایش قیمت ها و کمبود بازار کار خواهند بود.

نتایج درآمد سه ماهه دوم ایالات متحده فوق العاده به نظور میرسد. طبق Refinitiv IBES ، انتظار می رود که سود S&P 500 به میزان۹۳.۱ درصد افزایش یابد.

 

۴.چین

کشور چین که با بزرگترین شیوع ویروس کووید از روزهای اول همه گیری درحال رویایی است ، محدودیت های گسترده ای را در زمینه سفر اعمال کرده و فعالیت های اقتصادی خود را محدود کرده است.

چندین بانک سرمایه گذاری وال استریت ، از جمله گلدمن ساکس ، هفته گذشته پیش بینی رشد اقتصادی چین خود را تا پایان سال کاهش دادند.

بخش عمده ای از داده های اقتصادی در زمینه ی شاخص خرده فروشی ، تولید صنعتی و سرمایه گذاری در دارایی های ثابت که قرار است روز دوشنبه منتشر شود. سرمایه گذاران با بررسی آنها می توانند از وضعیت اقتصاد چین در ماه ژوئیه مطلع شوند. انتظار می رود که آمار و ارقام در این ماه کند شده و نگرانی ها زمینه تاثیرات منفی به روند بهبودی در دومین اقتصاد بزرگ جهان افزایش یابد.

 

۵.افزایش نرخ بهره در نیوزلند

بانک مرکزی نیوزلند روز چهارشنبه نشستی را برگزار خواهد کرد و به نظر می رسد در آن به عنوان اولین اقتصاد بزرگ ، افزایش نرخ بهره خود از زمان شیوع پاندمی اعلام کند.

داده های فوق العاده قدرتمند اشتغال در این کشور انتظارات بالاتر برده است ، درحالی که در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) ، زمانی که نرخ ها به ۰.۲۵ درصد کاهش یافتند و حتی انتظار میرفت که به زیر صفر برسند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا